معرفی شرکت

زمینه فعالیت

شرکت ابنیه مقاوم آریا ، تولید کننده نسل جدید دیوارهای غیر باربر با تکنولوژی PLASTEDIL سوئیس می باشد. محصولات این شرکت با برند ®WallSpeed در کارخانه ای به مساحت ۱۲۰۰۰ مترمربع واقع در شهرک صنعتی نظرآباد تولید شده و از طریق کادر اجرایی آموزش دیده در محل پروژه ها نصب می شود. استفاده از این محصولات ، اجرای سبکترین دیوارها را با بالاترین سرعت امکان پذیر می سازد.


سابقه فعالیت و تاریخچه

هسته اولیه گروه ®WallSpeed در اوایل دهه ۱۳۸۰ و همزمان با اوج گرفتن روند ساخت و ساز در کشور شکل گرفت. هدف اصلی بنیانگذاران ، استفاده از تکنولوژی روز دنیا در صنعتی سازی ساختمان بود. طی ۸ سال با همکاری شرکت های داخلی و بین المللی ، انواع سیستم های نوین بصورت پایلوت در پروژه های ساختمانی مختلف اجرا شد که از جمله آنها می توان به فناوری های مقابل اشاره کرد :

  • ۱۳۸۶ – دیوار پیش ساخته ساندویچ پانل با بتن پاششی (۳D panel)
  • ۱۳۸۹ – سیستم سازه ای دیوار و سقف جی کی JK
  • ۱۳۹۱ – سیستم بتن مسلح با عایق ماندگار ICF
  • ۱۳۹۵ – دیوارهای خشک غیرباربر Drywall

در ادامه ، تجربیات بدست آمده از اجرای پروژه های مسکن مهر با سیستم های LSF ، قالب تونلی و سازه های چوبی هم بررسی شد و در نهایت، درک جامعی نسبت به مزایا و محدویت های هریک از این روش ها بدست آمد.

پس از جمع بندی نتایج ، سیستم های ساخت و ساز خشک بدلیل سرعت اجرای بالا و قابلیت ادغام با روش های متداول سازه ای مورد توجه قرار گرفت و از شرکت های بین المللی فعال در این حوزه بررسی بعمل آمد. از بین گزینه های مطرح شده ، محصولات دیوار جداکننده کمپانی Plastedil S. A. بدلیل یکپارچگی و سرعت اجرای بالا مورد توجه قرار گرفت. این شرکت سوئیسی به عنوان یک مدعی تراز اول جهانی ، مبدع المان های ساختمانی یکپارچه از جنس فلز و عایق پلی استایرن با نام تجاری ®PLASTBAU می باشد.


خط تولید

مذاکرات اولیه جهت انتقال این تکنولوژی به کشورمان انجام شد و در پی حصول توافقات اولیه ، این همکاری در سال ۱۳۸۸ و با ثبت شرکت ابنیه مقاوم آریا جنبه رسمی پیدا کرد و در ادامه مراحل احداث کارخانه و ساختمان اداری در زمینی به مساحت ۱۲٫۰۰۰ متر مربع واقع در شهرک صنعتی نظرآباد استان البرز پیگیری و به اتمام رسید و  پس از آن ماشین آلات خط تولید خریداری و به داخل کشور منتقل شد و در ۴۰۰۰ متر مربع فضای مسقف سوله نصب گردید.

شرایط تحریم ، بهره برداری از کارخانه و شروع تولید را چند سال به تعویق انداخت و سرانجام در اواسط سال ۱۳۹۵ و همزمان با کاهش تحریم ها خط تولید با حضور شرکای خارجی ، مسئولین زیربط و مقامات استانی راه اندازی و به بهره برداری رسید.

در حال حاضر محصولات ®WallSpeed در پروژه های مختلف نصب شده و با تکیه بر توان تیم های اجرایی شرکت موفق به دستیابی به بالاترین سرعت اجرا بین تمامی سازه های دیوار جداکننده در ایران شده است.


وال اسپید در دیگر کشورها