برای ارتباط با واحد فروش در روزهای تعطیل، می‌توانید با شماره 09129404800 از طریق واتساپ تماس بگیرید.
تمــــــــــــاس باما
phone icon
مزایای سبک سازی ساختمان

مزایای سبک سازی ساختمان

مزایای دیوارهای سبک و استفاده از آن‌ها در ساخت و ساز

سبک سازی ساختمان پدیده‌ای است که در سال‌هاي اخير در صنعت ساختمان كشور بررسی و اعمال می‌شود. سبك سازي راهی است برای جلوگیری از خسارات ناشی از خرابی، کاهش هزینه‌ها، پایدارسازی بیشتر سازه، به خصوص در مقابل بارهاي ناشی از زلزله. در مقاله پيش رو به سبک سازی و مزایای آن می پردازيم.

۱۱ مرداد ۱۳۹۹

در گذشته استفاده از مصالح سنتی مانند آجر، سنگ، بلوک سفالی و سیمانی در ساختمان‌ها رواج بسیار داشت که البته همچنان جزو مصالح پر کاربرد ساختمانی هستند. این مصالح به عنوان عایق حرارتی و صوتی مقاومت خوبی از خود نشان می‌دادند اما در برابر حوادثی شامل زلزله، سیل و بادهای شدید ناکارآمد بودند. اما امروزه با ظهور تکنولوژی‌های جدید در صنعت ساخت و ساز، مصالح جدیدي پا به اين عرصه گذاشتند که علاوه بر تامین عایق‌های حرارتی و رطوبتی مناسب، با سبک کردن وزن ساختمان علاوه بر صرفه جویی‌ اقتصادی، در مقابل حوادث بیرونی نیز مقاومت بسیار خوبی از خود نشان می‌دهند.

همانطور که می‌دانیم هر چه ساختمان سبک‌تر باشد علاوه بر صرفه جویی در مرحله اجرا، مطابق با آیین نامه‌های موجود مقاومت خوبی در برابر زلزله از خود نشان می‌دهد و نیروهای زلزله از نظر خرابی و خسارات تاتیر کمتری روی سازه خواهند گذاشت.

به طور کلی ۲ راه برای سبک سازی ساختمان می توان در نظر گرفت. اولین راه بهره گیری از طراحی مناسب سازه است که مصالح با حداقل وزن ممكن در نظر گرفته شده باشد. دومین و متداول‌ترین راه نيز استفاده از مصالح سبک ساختمانی است.

استفاده از دیوارهای پیش ساخته وال اسپید به عنوان دیوار داخلی و خارجی با داشتن وزن بسیار پایین، وزن کلی ساختمان و مصالح مصرفی ساخت اسکلت را به شدت کاهش می‌دهد که این امر علاوه بر صرفه جویی اقتصادی، مقاومت ساختمان را در برابر نیروهای زلزله افزایش داده و در دراز مدت نیز باعث صرفه جویی در انرژی و هزینه‌های آن می‌شود.

از مزایای سبک سازی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مقاومت در برابر زلزله و خرابی
  • کاهش وزن ساختمان
  • کاهش هزینه های اجرایی ساختمان
  • صرفه جویی انرژی
  • اجرای سریع
  • کاهش پرت مصالح

امید است با افزایش دانش فنی در سبک سازی، استفاده از مصالح سبک و به خصوص دیوارهای پیش ساخته روز به روز در صنعت ساختمان گسترش یابد.

پانـــــل وال‌ اسپید

دیوار پیش ساخته وال اسپید، در ارتفاع و ضخامت‌های مختلف، قابل تولید است؛ لذا امکان سفارش پانل بسته به کارایی مد نظر، وجود دارد که علاوه بر کاهش پرت مصالح، امکان انطباق آن با شرایط آب و هوایی مختلف را امکان‌پذیر می‌سازد. امروزه از این نوع از دیوار سبک به طور گسترده در طیف وسیعی از پروژه‌ها در سراسر دنیا استفاده می‌گردد.

آخرین اخبار و مقالات
آشنایی با انواع مصالح ساختمانی و کاربرد آن‌ها
آشنایی با انواع مصالح ساختمانی و کاربرد آن‌ها
ویژگی‌های مصالح ساختمانی
با اندكی تأمل درباره‌ی سرپنا‌ه‌های اولیه انسان تا آسمان خراش‌های امروزی، می‌توان پی برد كه بشر همواره برای بهبود فضايی كه بدان نياز دارد، ناچار به تغيير شكل و تركيب مصالح ساختمانی مختلف بوده است. به بيان بهتر، تركيب و به كارگيری مواد و مصالح ساختمانی نوین به منظور آفريدن حجمی قابل زيست و پایدارتر صورت می‌گيرد و كاربرد شايسته آن‌ها وجه تمايز پروژه بادوام و ماندگار از پروزه بی دوام و كم عمر محسوب می‌شود. 
۲۸ مهر ۱۴۰۰
نخستین ایونت هم اندیشی با عاملین فروش
نخستین ایونت هم اندیشی با عاملین فروش
خانواده وال اسپید
نخستین ایونت هم اندیشی محصولات وال اسپید با حضور عاملین فروش سراسر کشور در تاریخ ۱۴۰۰/۶/۱۹ برگزار شد.هدف از برگزاری این رویداد در وهله نخست چابک سازی معرفی دیوارهای پیش ساخته وال اسپید با رویکرد فنی-مهندسی و مارکتینگ بوده و در انتها به هر یک از عوامل محترم گواهینامه‌ای در همین راستا اهدا شد.برای مشاهده‌ی خلاصه‌ این رویداد می‌توانید به کانال آپارات وال اسپید مراجعه بفرمایید.
۱۹ مهر ۱۴۰۰
جذب کارشناس فروش
جذب کارشناس فروش
به خانوداه وال اسپید بپیوندید
جنسیت: مرد/ زنسن: حداکثر 35 سالمقطع تحصیلی: حداقل کارشناسیرشته های تحصیلی مورد تایید: عمران، معماری، سازه و نقشه برداریسابقه کار: حداقل 3 سال در حوزه عمران و ساختمانیصرفا ارسال رزومه عکس دار به شماره واتساپ 09356323390تذکر: شرایط فوق را کاملا مطالعه و در صورت احراز شرایط رزومه ارسال شود.
۲۴ مهر ۱۴۰۰
ایونت معرفی محصولات وال اسپید ویژه دانشجویان و مراکز آموزشی
ایونت معرفی محصولات وال اسپید ویژه دانشجویان و مراکز آموزشی
قابل توجه دانشکده های معماری و عمران سراسر کشور!
برند وال اسپید، تولید کننده نسل جدید دیوار های غیر باربر و سبک در جهت انجام مسئولیت اجتماعی خود، اقدام به برگزاری ایونت معرفی محصول ویژه دانشجویان و مراکز آموزشی می‌نماید. مدیران گروه های آموزشی فوق و واحد ارتباط با صنعت دانشکده ها می‌توانند نسبت به برگزاری این هم افزایی با ما درارتباط باشند. واحد فروش و بازاریابی وال اسپید021-86023105 داخلی 205
۸ مهر ۱۴۰۰