تمــــــــــــاس باما
phone icon
پرسشهای متداول در زمینه دیوارهای پیش ساخته، ساخت و ساز خشک و کناف

پرسشهای متداول در زمینه دیوارهای پیش ساخته، ساخت و ساز خشک و کناف

مزایا و چگونگی اجرای دیوارهای پیش ساخته و کناف

در سال‌های اخیر دیوارهای سبک به علت مزایایی که دارند بسیار مورد استقبال مردم قرار گرفته‌اند و شما عزیزان در مقالات قبلی ما به خوبی با اهمیت سبک سازی ساختمان و ویژگی‌ها و انواع دیوارهای پیش ساخته آشنا شدید اما حتما برای یک انتخاب بهتر نیاز است که اطلاعات کامل‌تری درخصوص چگونگی اجرا و جزییات استفاده از این مصالح دراختیار داشته باشید.

با ما همراه باشید، ممکن است پاسخ‌های مورد نیاز خود را در بین این سوال‌ها دریافت کنید.

۱۰ شهریور ۱۳۹۹
 • آیا دیوارهای خشک (وال اسپید، کناف و...) استحکام مصالح سنتی مانند بلوک را دارند ؟

دیوارهای خشک مانند کناف پایداری و استحکام خود را به وسیله پروفیل‌های استاد و رانر که به سازه اصلی متصل‌اند و پانل‌ گچی که روی آن‌ها قرار می‌گیرد، کسب می‌کنند از این رو از مقاومت بالایی برخوردارند، دیوارهای وال اسپید علاوه بر ویژگی‌های بالا دارای یک هسته پلی استایرنی با دانسیته ۲۰ هستند که به داخل پروفیل‌های گالوانیزه تزریق می‌شوند، بنابراین این دیوار‌ها مقاومت و استحکام بالاتری حتی نسبت به دیوارهای کناف دارند.

 • آیا در مراحل اجرای دیوار خشک نیاز به جوشکاری است ؟

خیر، در سیستم ساخت و ساز خشک اعم از کناف و دیوارهای پیش‌ ساخته وال اسپید تمام اتصالات با پیچ و میخ و چاشنی صورت می‌گیرد و نیاز به جوشکاری نیست.

 • از نظر امنیت جانی، عملکرد ساخت و ساز خشک بهتر است یا دیوار سنتی ؟

عملکرد لرزه‌ای دیوارهای پیش ساخته وال اسپید و کناف جزو نقاط قوت اصلی آن به شمار می‌رود. به دلیل سبکی بالا و اتصالات انعطاف پذیر، پانل‌ پیش ساخته شکل پذیری بالایی در برابر زلزله دارد و سیستم به راحتی فرو نمی‌ریزد، اما به فرض تخریب دیوارهای پیش ساخته و دیوارهای سنتی در شرایط یکسان، دیوار‌های پیش ساخته به دلیل سبکی آسیب بسیار بسیار کمتری خواهند رساند.

 • آیا در دیوارهای پیش ساخته وال پست حذف می‌شود؟

بله، در ساخت و ساز خشک به دلیل اینکه دیوار به صورت یکپارچه عمل می‌کند و درگیری آن با سازه به صورت مناسب انجام می‌شود و سبکی آن باعث انتقال نیروهای زلزله و باد به سازه می‌شود، نیاز به استفاده از وال پست نیست.

 • آیا روی سطح دیوارهای خشک می‌توان از ملات‌های گچی استفاده کرد؟ ابزار گچی چطور؟

پانل‌ های پیش ساخته وال اسپید به دلیل داشتن هسته پلی استایرنی قابلیت اجرای ملات‌های گچی و هر نوع ملات دیگری را دارند البته به شرط اجرای یک صفحه رابیتس روی دیوار جهت تامین گیرایی ملات. از ابزار گچی نیز می‌توان بر روی پوشش اجرا شده روی دیوار استفاده کرد.

اما دیوارهای کناف به دلیل نداشتن هسته متمرکز قابلیت اجرای ملات های گچی را ندارند. ابزار گچی نیز بر روی این دیوارها توصیه نمی‌شود اما می‌توان روی پوشش کناف (گچبرگ) از ابزار گچی استفاده کرد.

 • آیا با دیوارهای خشک می‌توان دیوارهای منحنی اجرا کرد؟

بله، پانل‌های پیش ساخته وال اسپید و کناف قابلیت اجرا به صورت منحنی را دارند و از نظر اجرای اشکال مختلف محدودیتی ندارند.

 • آیا دیوارهای خشک محکم هستند و می‌توان روی آن‌ها بارگذاری کرد؟

بله، دیوارهای خشک قابلیت اجرای بارگذاری خارج از صفحه را دارند، در صورت طراحی ساختار مناسب با توجه به شرایط بهره برداری دیوار‌های خشک سطوح قابل اتکایی هستند، فقط نیاز است قبل از اجرا کلیه بار‌های آینده در نظر گرفته شود که متناسب با آن طراحی انجام شود و پانل مناسب معرفی گردد.

 • سیستم‌های ساخت و ساز خشک مانند دوئارهای کناف و پانل‌های وال اسپید چه مزایایی نسبت به سایر دیوارها دارند؟

این دیوارها دارای ویژگی‌های زیادی هستند از جمله سهولت در استفاده، سرعت و دقت بالا در اجرا، ایمنی در برابر زلزله و حریق، عایق بندی سازه در برابر صوت و حرارت و تعمیر و نگهداری آسان.

 • با استفاده از دیوار‌های خشک چه دیوار‌هایی را می‌توان اجرا کرد؟

با استفاده از دیوارهای کناف وال اسپید می‌توان دو نوع دیوار شامل دیوارهای جدا کننده داخلی و دیوارهای نمای خارجی را اجرا کرد، توجه شود که پوشش در حالت داخلی و خارجی متفاوت است.

 • آیا می‌توان از پانل‌های پیش ساخته وال اسپید در اقلیم‌های مختلف استفاده کرد؟

بله، دیوارهای وال اسپید به دلیل وجود هسته پلی استایرن، عایق حرارت بسیار خوبی است و جذب رطوبت و آب بسیار پایینی دارد بنابراین در تمام اقلیم‌ها قابل استفاده است. توجه شود یکی از کاربردهای نوع اسپشیال پانل ‌های وال اسپید استفاده در مناطقی است که نیاز به عایق حرارتی بالا دارند.

 • آیا می‌توان روی دیوارهای خشک کاغذ دیواری استفاده کرد؟

بله، در صورتی که درزگیری و بتونه کاری پوشش دیوار‌ها و پانل‌ های گچی به خوبی انجام شده باشد، امکان اجرای مستقیم کاغذ دیواری هست اما توصیه می‌شود یک لایه بتونه روغنی روی سطح کار اجرا شود.

 • آیا امکان استفاده از دیوارهای پیش ساخته بدون پوشش وجود دارد؟

خیر، برای دیوارهای وال اسپید لزوما باید از پوشش استفاده شود که می‌تواند شامل پانل ‌های گچی، پانل‌ های سیمانی و یا ملات‌های گچی و سیمانی باشد.

 • آیا بر روی پانل‌های پیش ساخته می‌توان درب و پنجره کار کرد؟

بله، پانل ‌های پیش ساخته قابلیت نصب درب و پنجره روی خود را دارند.

 • دیوار خشک و پانل‌های پیش ساخته چگونه مقاومت ساختمان را در برابر زلزله افزایش می‌دهند؟

با کاهش وزن ساختمان و افزایش شکل پذیری دیوارها مقاومت ساختمان در برابر زلزله را افزایش می‌دهد.

 

پانـــــل وال‌ اسپید

دیوار پیش ساخته وال اسپید، در ارتفاع و ضخامت‌های مختلف، قابل تولید است؛ لذا امکان سفارش پانل بسته به کارایی مد نظر، وجود دارد که علاوه بر کاهش پرت مصالح، امکان انطباق آن با شرایط آب و هوایی مختلف را امکان‌پذیر می‌سازد. امروزه از این نوع از دیوار سبک به طور گسترده در طیف وسیعی از پروژه‌ها در سراسر دنیا استفاده می‌گردد.

آخرین اخبار و مقالات
انا لله و انا الیه راجعون
انا لله و انا الیه راجعون
عرض تسلیت خدمت جناب آقای سید مجید اشرفی سعادت، ریاست محترم هیئت مدیره
بدینوسیله درگذشت پدر گرامی جناب آقای سید مجید اشرفی سعادت، ریاست محترم هیئت مدیره، را خدمت خانواده محترم و کلیه بازماندگان تسلیت عرض می‌‌نماییم.
۳۱ شهریور ۱۳۹۹
بیستمین نمایشگاه تخصصی صنعت ساختمان و صنایع وابسته قائمشهر
بیستمین نمایشگاه تخصصی صنعت ساختمان و صنایع وابسته قائمشهر
حضور وال اسپید در نمایشگاه تخصصی ساختمان و صنایع وابسته
بیستمین نمایشگاه تخصصی صنعت ساختمان و صنایع وابسته در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی استان مازندران، قائمشهر در تاریخ ۸ لغایت ۱۱ مهر ۱۳۹۹ برگزار خواهد شد.
۳۱ شهریور ۱۳۹۹
حضور وال اسپید در بیستمین نمایشگاه صنعت ساختمان تهران
حضور وال اسپید در بیستمین نمایشگاه صنعت ساختمان تهران
برگزاری بیستمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان در تهران-شهریور ۹۹
بیستمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان در تاریخ ۲۰ لغایت ۲۳ شهریور ۹۹ در محل دائمی نمایشگاه‌‌های بین‌المللی تهران برگزار خواهد شد.
۱۶ شهریور ۱۳۹۹
چگونگی نصب سمنت برد
چگونگی نصب سمنت برد
نحوه اجرای سمنت برد بر روی سقف و دیوارها و مزایای آن
نصب سمنت برد بسته به مکان مورد استفاده، به روش‌های متفاوتی قابل انجام است. سمنت برد صفحه سیمانی پیش ساخته‌ با الیاف طبیعی سلولز و سیلیس است و این ویژگی آن را منحصر به فرد نموده تا برای اکثر شرایط اقلیمی دارای ثبات باشد. این مخلوط سیمانی همگن طی یک فرایند پیچیده که ماشین‌ چک نام دارد، تولید می‌شود و پروسه عمل‌آوری آن به دو صورت می‌تواند انجام شود که یک روش آن به صورت هوای خشک است و شیوه دیگر با دستگاه اتوکلاو انجام می‌شود. هر چند روش تولیدی دیگری به نام روش FLOW ON نیز برای تولید آن وجود دارد که نیاز به سرمایه کمتری دارد و همچنین فرایند تولیدی آسان‌تری محسوب می‌شود. 
۲۹ شهریور ۱۳۹۹