برای ارتباط با واحد فروش در روزهای تعطیل، می‌توانید با شماره 09129404800 از طریق واتساپ تماس بگیرید.
تمــــــــــــاس باما
phone icon
نصب کناف و انواع آن

نصب کناف و انواع آن

گچ برگ یا کناف معمولی، مقاوم در برابر حریق، رطوبت و ...

دیوار کناف برای پارتیشن‌بندی فضای داخلی ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. دیوار کناف یک دیوار غیر باربر و درای وال است. برای تولید دیوار کناف از قابهای فولادی سبک استفاده میشود که به بخش افقی آن رانر و به قسمت عمودی آن استاد میگویند. پانل های کناف به صورت یک یا چند لایه بر روی مقاطع C و U شکل رانر و استاد نصب میشوند. اتصال صفحات کناف به رانر و استاد به وسیله پیچهای مخصوصی انجام میگیرد. درزهایی که بین صفحات کناف به وجود میآید، به وسیله نوار و بتونه مخصوص درزگیری میشود طوری که صفحهای کاملا یکپارچه حاصل میگردد. این صفحه یکپارچه قابلیت رنگ شدن، نصب کاشی، نصب کاغذ دیواری و یا هر پوشش دیگری را نیز دارد

۱۶ مهر ۱۳۹۹

در صورت استفاده از کناف دو یا سه لایه، فضای خالی بین صفحات به وسیله موادی پر می‌شود که عایق صوتی و حرارتی هستند. این فضای به وجود آمده بین صفحات کناف امکان دسترسی راحت به تجهیزات برق‌کشی ساختمان و تأسیسات مکانیکی مانند بالابر را فراهم می‌کند. در اجرای دیوار کناف باید از چسب درزگیر و بتونه استاندارد به طور کاملا اصولی و دقیق استفاده شود در غیر این صورت بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی در سطح دیوار کناف ترک‌هایی به وجود می‌آید و پانل‌های کناف از هم جدا می‌شوند.

نحوه اجرای دیوار کناف

اجرای دیوار کناف بسیار آسان و سریع است. در ابتدای کار باید بخش افقی آن یا همان رانر فولادی سبک به وسیله میخ یا پیچ و رول‌پلاک به زمین و سقف روبروی هم متصل شود. بعد از آن استادهای فولادی سبک که قسمت عمودی این دیوارها هستند، بین رانرها قرار گرفته و به وسیله پیچ محکم می‌شوند. سپس یک وجه دیوار به وسیله پانل به استادها پیچ می‌گردد و اگر نیاز باشد بین دو وجه دیوار عایق قرار می‌گیرد و در انتها وجه دیگر دیوار با پانل کامل می‌شود.

انواع کناف

پانل کناف در دو نوع پانل گچی و پانل سیمانی تولید می‌گردد:

پانل گچی کناف دارای هسته گچی است که سطح و لبه‌هایش به وسیله کاغذ محکم و مخصوصی پوشیده شده است. به این پانل‌ها گچ برگ نیز می‌گویند. پانل گچی در انواع معمولی، مقاوم در برابر رطوبت، مقاوم در برابر حریق و رطوبت و مقاوم در برابر حریق و دیامانت (مقاوم در برابر رطوبت، آتش و ضربه) تولید می‌شود.

پانل گچی معمولی

این صفحات برای دیوارهای جداکننده، دیوارهای پوششی و سقف‌های کاذب و به طور کلی در سیستم‌های ساخت و ساز خشک و مکان‌هایی که خطر آتش‌سوزی در آن‌ها وجود ندارد، به کار برده می‌شوند.

پانل گچی مقاوم دربرابر رطوبت

مواد تشکیل‌دهنده این پانل های کناف ترکیبی از گچ و عناصر مقاوم به رطوبت است. این صفحات در آشپزخانه‌ها، سرویس‌های بهداشتی و مکان‌های دارای رطوبت به کار می‌روند. البته لازم به ذکر است که این پانل‌ها در برابر رطوبت مقاومند و این به معنای ضدآب بودن آن‌ها نیست.

پانل گچی مقاوم در برابر حریق

برای تولید این صفحات علاوه بر گچ از الیاف شیشه نیز استفاده می‌گردد. این نوع پانل کناف برای مکان‌هایی که نیاز به محافظت در برابر آتش دارند مانند پوشش ستون‌ها و تیرهای فولادی بسیار کاربرد دارد.

پانل گچی مقاوم در برابر رطوبت و آتش

ترکیبی از گچ، الیاف شیشه و مواد مقاوم در برابر رطوبت این نوع پانل گچی را به وجود می‌آورد. این صفحات در مکان‌هایی استفاده می‌شوند که هم خطر آتش‌سوزی در آن‌ها وجود دارد و هم رطوبت بالایی دارند. از جمله کاربردهای این نوع پانل‌ها در چاه‌های تأسیساتی است.

پانل گچی دیامانت

این پانل دارای یک هسته گچی است که در هر دو سمت آن روکش کاغذی مقاوم وجود دارد. این صفحات دارای ویژگی‌هایی هستند که به آن‌ها استحکام و مقاومت مکانیکی بالایی را داده است. علاوه بر این مقاومت در برابر آتش، عایق‌بندی صوتی و حرارتی نیز در آن‌ها حفظ شده است.

پانل سیمانی کناف

به پانل سیمانی کناف آکواپانل یا سمنت برد نیز می‌گویند. در این صفحات ترکیبی از سیمان پرتلند، آهک، سنگ‌دانه‌های سبک، پرلیت منبسط شده و مواد افزودنی ویژه‌ای به کار رفته است که قسمت پشت و رو و لبه‌های آن با شبکه‌ای از الیاف شیشه یا فایبرگلاس پوشیده شده است. این پانل دارای انواع خارجی، داخلی و اسکای لایت است که هر نوع آن با توجه به مکانی که استفاده می‌شود، انتخاب می‌گردد. نوع خارجی برای دیوارهای خارجی ساختمان و نما به کار می‌رود. نوع داخلی آن برای دیوارهای داخلی استفاده می‌شود. اسکای لایت نیز برای سقف‌های کاذبی که بیشتر در معرض رطوبت و آبریزی هستند مانند استخرها و آشپزخانه‌های صنعتی به کار برده می‌شود.

 

پانـــــل وال‌ اسپید

دیوار پیش ساخته وال اسپید، در ارتفاع و ضخامت‌های مختلف، قابل تولید است؛ لذا امکان سفارش پانل بسته به کارایی مد نظر، وجود دارد که علاوه بر کاهش پرت مصالح، امکان انطباق آن با شرایط آب و هوایی مختلف را امکان‌پذیر می‌سازد. امروزه از این نوع از دیوار سبک به طور گسترده در طیف وسیعی از پروژه‌ها در سراسر دنیا استفاده می‌گردد.

آخرین اخبار و مقالات
آشنایی با انواع مصالح ساختمانی و کاربرد آن‌ها
آشنایی با انواع مصالح ساختمانی و کاربرد آن‌ها
ویژگی‌های مصالح ساختمانی
با اندكی تأمل درباره‌ی سرپنا‌ه‌های اولیه انسان تا آسمان خراش‌های امروزی، می‌توان پی برد كه بشر همواره برای بهبود فضايی كه بدان نياز دارد، ناچار به تغيير شكل و تركيب مصالح ساختمانی مختلف بوده است. به بيان بهتر، تركيب و به كارگيری مواد و مصالح ساختمانی نوین به منظور آفريدن حجمی قابل زيست و پایدارتر صورت می‌گيرد و كاربرد شايسته آن‌ها وجه تمايز پروژه بادوام و ماندگار از پروزه بی دوام و كم عمر محسوب می‌شود. 
۲۸ مهر ۱۴۰۰
نخستین ایونت هم اندیشی با عاملین فروش
نخستین ایونت هم اندیشی با عاملین فروش
خانواده وال اسپید
نخستین ایونت هم اندیشی محصولات وال اسپید با حضور عاملین فروش سراسر کشور در تاریخ ۱۴۰۰/۶/۱۹ برگزار شد.هدف از برگزاری این رویداد در وهله نخست چابک سازی معرفی دیوارهای پیش ساخته وال اسپید با رویکرد فنی-مهندسی و مارکتینگ بوده و در انتها به هر یک از عوامل محترم گواهینامه‌ای در همین راستا اهدا شد.برای مشاهده‌ی خلاصه‌ این رویداد می‌توانید به کانال آپارات وال اسپید مراجعه بفرمایید.
۱۹ مهر ۱۴۰۰
جذب کارشناس فروش
جذب کارشناس فروش
به خانوداه وال اسپید بپیوندید
جنسیت: مرد/ زنسن: حداکثر 35 سالمقطع تحصیلی: حداقل کارشناسیرشته های تحصیلی مورد تایید: عمران، معماری، سازه و نقشه برداریسابقه کار: حداقل 3 سال در حوزه عمران و ساختمانیصرفا ارسال رزومه عکس دار به شماره واتساپ 09356323390تذکر: شرایط فوق را کاملا مطالعه و در صورت احراز شرایط رزومه ارسال شود.
۲۴ مهر ۱۴۰۰
ایونت معرفی محصولات وال اسپید ویژه دانشجویان و مراکز آموزشی
ایونت معرفی محصولات وال اسپید ویژه دانشجویان و مراکز آموزشی
قابل توجه دانشکده های معماری و عمران سراسر کشور!
برند وال اسپید، تولید کننده نسل جدید دیوار های غیر باربر و سبک در جهت انجام مسئولیت اجتماعی خود، اقدام به برگزاری ایونت معرفی محصول ویژه دانشجویان و مراکز آموزشی می‌نماید. مدیران گروه های آموزشی فوق و واحد ارتباط با صنعت دانشکده ها می‌توانند نسبت به برگزاری این هم افزایی با ما درارتباط باشند. واحد فروش و بازاریابی وال اسپید021-86023105 داخلی 205
۸ مهر ۱۴۰۰