تمــــــــــــاس باما
phone icon
دیوار سبک

دیوار سبک

آشنایی با دیوار سبک و مزایا و کاربردهای آن

دیوار سبک دارای انواع مختلفی است و امروزه برای کمتر شدن وزن کلی ساختمان استفاده از آن در صنعت ساختمان سازی نسبت به گذشته پیشرفت چشمگیری داشته است. دیوار سبک تحولی جدید در صنعت ساختمان سازی به جود آورده و استفاده از آن کار پیمانکارها را تا حد زیادی راحت و آسان نموده است. استفاده از این دیوار مزایایی به همراه دارد که در این مطلب به بررسی آن‌ها و کاربرد دیوار سبک می‌پردازیم.

۲۶ مرداد ۱۳۹۹

یکی از سبک‌ترین دیوارها، که برای دیوار کشی ساختمان‌ها از آن استفاده می‌شود، پانل وال اسپید است. این دیوار نوعی دیوار پیش ساخته است که امروزه از آن برای دیوارکشی داخلی وخارجی ساختمان‌ها استفاده می‌شود و محبوبیت بسیار زیادی میان مردم پیدا کرده است.

همانطور که گفتیم پانل وال اسپید یکی از انواع دیوارهای غیرباربری است که به منظور جداسازی فضاهای داخلی ساختمان، دیوارهای اطراف و دیوارهای مجزا کننده هر واحد مورد استفاده قرار می‌گیرد. پانل وال اسپید از مواد پلی استایرن انبساطی که دارای چگالی ۲۰ کیلومتر بر مترمکعب تشکیل می‌شود.

وزن کلی دیوار پیش ساخته وال اسپید تقریبا حدود ۴.۵ کیلوگرم بر متر مربع است که این وزن سبک مزایای زیادی را برای پانل وال اسپید و استفاده از آن در ساخت و ساز خشک به همراه دارد. مزایایی همچون حمل و نقل آسان، کاهش وزن مرده ساختمان، مقاومت در برابر زلزله و...

با توجه به اینکه ایران یکی از مناطق زلزله خیز دنیا است، توجه به مصالحی که برای ساخت و ساز ساختمان‌ها استفاده می‌شود، حائز اهمیت است. بنابراین هر چه وزن کلی ساختمان بیشتر باشد، در زمان وقوع زلزله احتمال ریزش ساختمان بیشتر است و آسیب‌های زیادی به ساختمان وارد خواهد شد. همیشه راهکارهای زیادی برای کاهش خسارات ناشی از زلزله وجود داشته است که یکی از مهمترین آن‌ها استفاده از دیوار سبک برای جداسازی فضاها‌ی داخلی و .... است.

پس می‌توان گفت که استفاده از دیوار سبک وال اسپید در ساختمان‌ها، می‌تواند تا حد زیادی از خسارات جانی و مالی در زمان وقوع زلزله جلوگیری نماید.

نکته دیگری که درباره دیوارهای سبک وال اسپید باید بدانید این است که سرعت ساختمان سازی را به میزان چشمگیری افزایش می‌دهند. توجه داشته باشید که دیوارکشی ساختمان با استفاده از روش‌ها و مصالح قدیمی هر ۱۰۰ متر مربع حدود ۱۰ روز زمان نیاز دارد، اما دیوار کشی با استفاده از دیوار پیش ساخته هر ۱۰۰ متر مربع یک روز زمان نیاز دارد.

دیوار سبک هزینه کمتری نیز دارد و استفاده از آن به شما کمک می‌کند تا بتوانید در هزینه‌های خود صرفه جویی داشته باشید. همچنین استفاده از این دیوارها در ساختمان سازی سبب می‌شود، قیمت مسکن به میزان قابل توجهی کاهش یابد به خصوص این روزها که دغدغه اکثر مردم قیمت مسکن است و خیلی از مردم هنوز با این قیمت‌های بالای مسکن نتوانسته‌اند صاحبخانه شوند.

قطعا همه افراد دوست دارند، زمانی که در خانه خود در حال استراحت ‌هستند، صدای بیرون کمتر وارد ساختمان شود و آرامش آن‌ها را برهم نزند. توجه داشته باشید که دیوارهای سبک عایق حرارت و صوت هستند و استفاده از آن‌ها سبب می‌شود کمتر صدای شما به بیرون و صدای بیرون به داخل منزل شما بیاید.

شاید با خود بگویید که اگر از این دیوارها در فضای داخلی ساختمان استفاده کنید، نمی‌توانید دیوارها را رنگ آمیزی نمایید، باید بگوییم این تصور کاملا اشتباه است، زیرا این دیوارها کاملا رنگ پذیر هستند. برای اطمینان خاطر بیشتر یک لایه کاملا نازک گچ بر روی آن کشیده می‌شود و سپس رنگ آمیزی و نصب کاغذ دیواری بر روی آن انجام می‌شود.

پانـــــل وال‌ اسپید

دیوار پیش ساخته وال اسپید، در ارتفاع و ضخامت‌های مختلف، قابل تولید است؛ لذا امکان سفارش پانل بسته به کارایی مد نظر، وجود دارد که علاوه بر کاهش پرت مصالح، امکان انطباق آن با شرایط آب و هوایی مختلف را امکان‌پذیر می‌سازد. امروزه از این نوع از دیوار سبک به طور گسترده در طیف وسیعی از پروژه‌ها در سراسر دنیا استفاده می‌گردد.

آخرین اخبار و مقالات
اطلاعیه جذب عاملیت
اطلاعیه جذب عاملیت
امکان مذاکره رو در رو متقاضیان
قابل توجه متقاضیان اخذ عاملیت برند «وال اسپید»با سلام بدینوسیله به اطلاع می‌رساند امکان دیدار و مذاکره رو در رو برای متقاضیانی که درخواست عاملیت برند وال اسپید را دارند، فراهم گردیده است. بدین منظور در نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان از تاریخ ۲۱ لغایت ۲۴ مرداد در غرفه وال اسپید واقع در سالن 38 b، غرفه op3823 (فضای باز) منتظر دیدار شما هستیم. جهت هماهنگی‌های نهایی می‌توانید با شماره‌02186023105 و داخلی ۲۱۱ آقای مجدی مدیر توسعه بازار و برندینگ تماس فرمایید.
۱۹ مرداد ۱۴۰۱
اختتامیه نمایشگاه‌های بین المللی صنعت ساختمان مشهد و قائمشهر
اختتامیه نمایشگاه‌های بین المللی صنعت ساختمان مشهد و قائمشهر
بیست و سومین نمایشگاه بین المللی ساختمان مشهد و بیست و یکمین نمایشگاه صنعت ساختمان مازندران، در تاریخ 25 لغایت 28 خرداد ماه 1401 با حضور وال اسپید برگزار شدند و در هر دو این نمایشگاه‌ها، غرفه وال اسپید مورد استقبال و توجه بازدیدکنندگان بسیاری قرار گرفت.  از زمانی که برای آشنایی با وال اسپید در این نمایشگاه‌ها، صرف کردید صمیمانه سپاس گزاریم.
۵ تیر ۱۴۰۱
آزمون آتش دیوارهای وال اسپید
آزمون آتش دیوارهای وال اسپید
در مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، پانل‌ وال اسپید با پوشش دو لایه تخته گچی در هر سمت، مورد آزمون آتش قرار گرفته و موفق به اخذ استانداردهای لازم شده است.در آزمون مقاومت در برابر آتش دیوار، دو معیار یکپارچگی و نارسانایی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند که این آزمونه (پانل وال اسپید) تا 120 دقیقه (اتمام آزمون) معیارهای یکپارچگی و نارسانایی را برآورد کرده است.مشروح این گزارش را می‌توانید اینجا بخوانید.  
۲ خرداد ۱۴۰۱
دومین ایونت هم اندیشی عاملین فروش وال اسپید
دومین ایونت هم اندیشی عاملین فروش وال اسپید
تقدیر از عاملین برتر سال 1400
دومین ایونت هم اندیشی عاملین فروش وال اسپید در تاریخ 1400/12/19 برگزار شد و از عاملین فروش برتر تقدیر ویژه به عمل آمد. جناب آقای مهندس شادفر، عضو نظلم مهندسی شهر تهران ، میهمان افتخاری این گردهمایی بودند.
۵ اردیبهشت ۱۴۰۱