تمــــــــــــاس باما
phone icon
دیوار سبک

دیوار سبک

آشنایی با دیوار سبک و مزایا و کاربردهای آن

دیوار سبک دارای انواع مختلفی است و امروزه برای کمتر شدن وزن کلی ساختمان استفاده از آن در صنعت ساختمان سازی نسبت به گذشته پیشرفت چشمگیری داشته است. دیوار سبک تحولی جدید در صنعت ساختمان سازی به جود آورده و استفاده از آن کار پیمانکارها را تا حد زیادی راحت و آسان نموده است. استفاده از این دیوار مزایایی به همراه دارد که در این مطلب به بررسی آن‌ها و کاربرد دیوار سبک می‌پردازیم.

۲۶ مرداد ۱۳۹۹

یکی از سبک‌ترین دیوارها، که برای دیوار کشی ساختمان‌ها از آن استفاده می‌شود، پانل وال اسپید است. این دیوار نوعی دیوار پیش ساخته است که امروزه از آن برای دیوارکشی داخلی وخارجی ساختمان‌ها استفاده می‌شود و محبوبیت بسیار زیادی میان مردم پیدا کرده است.

همانطور که گفتیم پانل وال اسپید یکی از انواع دیوارهای غیرباربری است که به منظور جداسازی فضاهای داخلی ساختمان، دیوارهای اطراف و دیوارهای مجزا کننده هر واحد مورد استفاده قرار می‌گیرد. پانل وال اسپید از مواد پلی استایرن انبساطی که دارای چگالی ۲۰ کیلومتر بر مترمکعب تشکیل می‌شود.

وزن کلی دیوار پیش ساخته وال اسپید تقریبا حدود ۴.۵ کیلوگرم بر متر مربع است که این وزن سبک مزایای زیادی را برای پانل وال اسپید و استفاده از آن در ساخت و ساز خشک به همراه دارد. مزایایی همچون حمل و نقل آسان، کاهش وزن مرده ساختمان، مقاومت در برابر زلزله و...

با توجه به اینکه ایران یکی از مناطق زلزله خیز دنیا است، توجه به مصالحی که برای ساخت و ساز ساختمان‌ها استفاده می‌شود، حائز اهمیت است. بنابراین هر چه وزن کلی ساختمان بیشتر باشد، در زمان وقوع زلزله احتمال ریزش ساختمان بیشتر است و آسیب‌های زیادی به ساختمان وارد خواهد شد. همیشه راهکارهای زیادی برای کاهش خسارات ناشی از زلزله وجود داشته است که یکی از مهمترین آن‌ها استفاده از دیوار سبک برای جداسازی فضاها‌ی داخلی و .... است.

پس می‌توان گفت که استفاده از دیوار سبک وال اسپید در ساختمان‌ها، می‌تواند تا حد زیادی از خسارات جانی و مالی در زمان وقوع زلزله جلوگیری نماید.

نکته دیگری که درباره دیوارهای سبک وال اسپید باید بدانید این است که سرعت ساختمان سازی را به میزان چشمگیری افزایش می‌دهند. توجه داشته باشید که دیوارکشی ساختمان با استفاده از روش‌ها و مصالح قدیمی هر ۱۰۰ متر مربع حدود ۱۰ روز زمان نیاز دارد، اما دیوار کشی با استفاده از دیوار پیش ساخته هر ۱۰۰ متر مربع یک روز زمان نیاز دارد.

دیوار سبک هزینه کمتری نیز دارد و استفاده از آن به شما کمک می‌کند تا بتوانید در هزینه‌های خود صرفه جویی داشته باشید. همچنین استفاده از این دیوارها در ساختمان سازی سبب می‌شود، قیمت مسکن به میزان قابل توجهی کاهش یابد به خصوص این روزها که دغدغه اکثر مردم قیمت مسکن است و خیلی از مردم هنوز با این قیمت‌های بالای مسکن نتوانسته‌اند صاحبخانه شوند.

قطعا همه افراد دوست دارند، زمانی که در خانه خود در حال استراحت ‌هستند، صدای بیرون کمتر وارد ساختمان شود و آرامش آن‌ها را برهم نزند. توجه داشته باشید که دیوارهای سبک عایق حرارت و صوت هستند و استفاده از آن‌ها سبب می‌شود کمتر صدای شما به بیرون و صدای بیرون به داخل منزل شما بیاید.

شاید با خود بگویید که اگر از این دیوارها در فضای داخلی ساختمان استفاده کنید، نمی‌توانید دیوارها را رنگ آمیزی نمایید، باید بگوییم این تصور کاملا اشتباه است، زیرا این دیوارها کاملا رنگ پذیر هستند. برای اطمینان خاطر بیشتر یک لایه کاملا نازک گچ بر روی آن کشیده می‌شود و سپس رنگ آمیزی و نصب کاغذ دیواری بر روی آن انجام می‌شود.

پانـــــل وال‌ اسپید

دیوار پیش ساخته وال اسپید، در ارتفاع و ضخامت‌های مختلف، قابل تولید است؛ لذا امکان سفارش پانل بسته به کارایی مد نظر، وجود دارد که علاوه بر کاهش پرت مصالح، امکان انطباق آن با شرایط آب و هوایی مختلف را امکان‌پذیر می‌سازد. امروزه از این نوع از دیوار سبک به طور گسترده در طیف وسیعی از پروژه‌ها در سراسر دنیا استفاده می‌گردد.

آخرین اخبار و مقالات
کاربردهای دیوار پیش ساخته
کاربردهای دیوار پیش ساخته
دیوار پیش ساخته چه کاربردهایی می‌تواند داشته باشد؟
دیوارهای پیش ساخته جزء مصالح مدرن در ساختمان‌سازی هستند و با توجه به مزایای زیادی که دارند، می‌توانند به عنوان یک پوشش استفاده شوند و جایگزین بسیار مناسبی برای دیوارهای بتنی و آجری باشند. دیوار پیش ساخته برای پوشش دیوارهای سوله و ساختمان، سردخانه، اتاق سرور و جداسازی داخل ساختمان به کار برده می‌شود.
۲۰ مهر ۱۳۹۹
نصب کناف و انواع آن
نصب کناف و انواع آن
گچ برگ یا کناف معمولی، مقاوم در برابر حریق، رطوبت و ...
دیوار کناف برای پارتیشن‌بندی فضای داخلی ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. دیوار کناف یک دیوار غیر باربر و درای وال است. برای تولید دیوار کناف از قاب‌های فولادی سبک استفاده می‌شود که به بخش افقی آن رانر و به قسمت عمودی آن استاد می‌گویند. پانل های کناف به صورت یک یا چند لایه بر روی مقاطع C و U شکل رانر و استاد نصب می‌شوند. اتصال صفحات کناف به رانر و استاد به وسیله پیچ‌های مخصوصی انجام می‌گیرد. درزهایی که بین صفحات کناف به وجود می‌آید، به وسیله نوار و بتونه مخصوص درزگیری می‌شود طوری که صفحه‌ای کاملا یکپارچه حاصل می‌گردد. این صفحه یکپارچه قابلیت رنگ شدن، نصب کاشی، نصب کاغذ دیواری و یا هر پوشش دیگری را نیز دارد. 
۱۶ مهر ۱۳۹۹
ساخت و ساز خشک و مزایای آن
ساخت و ساز خشک و مزایای آن
معرفی ساخت و ساز خشک و وجه تمایز آن با مصالح سنتی
در تمام جوامع مصالح مورد نیاز ساخت و ساز به طور مستقیم از شرایط اقلیمی، فرهنگی، سنت، سلیقه و مواد اولیه تاثیر می‌گیرد، به عنوان مثال در مناطقی که جنگل‌های انبوه دارند، خانه‌ها عموما از چوب ساخته می‌شوند. ایران که کشوری است با اقلیم خشک و کویری است، مصالح عمده قابل استفاده شامل گل، سنگ و چوب بوده که به مرور زمان، جای خود را به مصالحی مانند آجر، سیمان، گچ، فولاد و آهن داده‌اند.
۸ مهر ۱۳۹۹
انا لله و انا الیه راجعون
انا لله و انا الیه راجعون
عرض تسلیت خدمت جناب آقای سید مجید اشرفی سعادت، ریاست محترم هیئت مدیره
بدینوسیله درگذشت پدر گرامی جناب آقای سید مجید اشرفی سعادت، ریاست محترم هیئت مدیره، را خدمت خانواده محترم و کلیه بازماندگان تسلیت عرض می‌‌نماییم.
۳۱ شهریور ۱۳۹۹