تمــــــــــــاس باما
phone icon
کاربردهای دیوار پیش ساخته

کاربردهای دیوار پیش ساخته

دیوار پیش ساخته چه کاربردهایی می‌تواند داشته باشد؟

دیوارهای پیش ساخته جزء مصالح مدرن در ساختمان‌سازی هستند و با توجه به مزایای زیادی که دارند، می‌توانند به عنوان یک پوشش استفاده شوند و جایگزین بسیار مناسبی برای دیوارهای بتنی و آجری باشند. دیوار پیش ساخته برای پوشش دیوارهای سوله و ساختمان، سردخانه، اتاق سرور و جداسازی داخل ساختمان به کار برده می‌شود.

۲۰ مهر ۱۳۹۹

استفاده از دیوار پیش ساخته در سوله

برای صرفه‌جویی در زمان و کاهش هزینه‌ها در ساخت و راه‌اندازی سوله، استفاده از دیوارهای پیش ساخته انتخاب بسیار مناسبی است. به کار بردن دیوار پیش ساخته برای ساخت سوله از مزایای زیادی برخوردار است. به طور مثال این دیوارها در ارتفاع، طول و عرض مختلفی ساخته می‌شوند که برای انواع پروژه‌ها قابل استفاده هستند. با وجود دیوار پیش ساخته راه‌اندازی سوله در تمام شرایط جوی و اقلیمی امکان‌پذیر است. این دیوارها به صورت افقی و عمودی تولید می‌‌گردند که می‌توانند عایق بوده و همچنین قابلیت نصب پنجره را داشته باشند.

استفاده از دیوار پیش ساخته برای باغ

داشتن حریم خصوصی برای کسانی که باغ دارند، اهمیت ویژه‌ای دارد. برای دیوارچینی و ایجاد حریم خصوصی اطراف باغ می‌توان از روش‌های مختلفی استفاده نمود. تفاوت اصلی شیوه‌های مختلف ایجاد دیوار دور باغ به نوع مصالح استفاده شده مربوط می‌شود که هر کدام از آن‌ها دارای ویژگی‌ها، معایب و مزایای مخصوص به خود هستند. از جمله مصالحی که برای این کار مورد استفاده قرار می‌گیرد، می‌توان به دیوار سنگی، دیوار آجری، دیوار بلوک بتنی، دیوار بتنی و دیوار توری سنگی اشاره نمود. انتخاب یکی از این موارد به عوامل مختلفی بستگی دارد که سلیقه و میزان بودجه در نظر گرفته شده برای این کار نقش قابل توجهی در آن دارد. به طور مثال برای سبک کلاسیک دیوارهای آجری مناسب هستند و برای سبک مدرن بهتر است از دیوارهای بتنی پیش ساخته و یا دیوارهای توری سنگی استفاده شود.

امروزه استفاده از دیوارهای پیش ساخته برای پروژه‌های ويژه به دلیل مزیت‌های زیادی که دارند، بسیار پرکاربرد است. این دیوارهای پیش ساخته برای دیوارچینی در باغ‌ها به دو صورت هستند. در یک نوع ستون‌هایی در محل مورد نظر قرار می‌گیرند و سپس دیوارها در میان این ستون‌ها به طور محکم گذاشته می‌شوند. نوع دوم این دیوارهای پیش ساخته به حالت ایستا هستند و دیگر احتیاجی به قرار دادن ستون ندارند. برای ایجاد دیوار اطراف باغ به وسیله دیوارهای پیش ساخته غالبا زیرسازی خاصی نیاز نخواهد بود. استفاده از این مصالح در باغ‌ها دارای مزیت‌هایی است که از جمله آن‌ها می‌توان سرعت بالای نصب آن‌ها، استحکام و مقاومت زیاد و نصب راحت را نام برد.

دیوار پیش ساخته برای پارتیشن و دیوار داخلی

هدف اصلی پارتیشن‌بندی جداسازی و تفکیک فضاهای مختلف برای ایجاد فضای جدید است. برای این کار انواع مختلف دیوارهای پیش ساخته استفاده می‌شود. به طور مثال دیوار پیش ساخته گچی، دیوارهای PVC، دیوارهای با روکش ترموود و... را می‌توان نام برد.

هزینه دیوارهای پیش ساخته ای که برای پارتیشن‌بندی استفاده می‌شود، به طرح و نوع و جنس آن‌ها بستگی دارد. اما به طور کلی این دیوارها نسبت به دیوارهایی که باید از مصالح ساختمانی سنتی برای ساختشان استفاده شود، بسیار به صرفه‌تر هستند. همچنین از لحاظ معماری داخلی و دکوراسیون شکیل و اصولی محسوب می‌شوند.

دیوار پیش ساخته در یک نگاه

این نوع دیوار با توجه به فضای مورد نظر طراحی می‌شود و به دلیل سبک بودن می‌توان بسیار راحت آن را به محل نصب انتقال داد. در نتیجه اجرا و نصب دیوار پیش ساخته نیز نیازمند نیروی انسانی زیادی نخواهد بود. برای اینکه انتخاب درست و مناسبی از نوع دیوار پیش ساخته داشته باشیم باید به پارامترهای مؤثر مانند شرایط اقلیمی منطقه و نوع کاربری ساختمان یا مکان مورد نظر بسیار توجه نماییم.

 

پانـــــل وال‌ اسپید

دیوار پیش ساخته وال اسپید، در ارتفاع و ضخامت‌های مختلف، قابل تولید است؛ لذا امکان سفارش پانل بسته به کارایی مد نظر، وجود دارد که علاوه بر کاهش پرت مصالح، امکان انطباق آن با شرایط آب و هوایی مختلف را امکان‌پذیر می‌سازد. امروزه از این نوع از دیوار سبک به طور گسترده در طیف وسیعی از پروژه‌ها در سراسر دنیا استفاده می‌گردد.

آخرین اخبار و مقالات
عوامل موثر در گزینش نوع دیوارهای پیش ساخته در صنعت ساختمان
عوامل موثر در گزینش نوع دیوارهای پیش ساخته در صنعت ساختمان
دیوار های پیش ساخته و ویژگی های آن
سیستم‌های ساختمانی مختلف جهت اجرای تیغه‌های داخلی و دیوارهای پیرامونی شامل سیستم‌های ساختمانی سنتی و مدرن می‌باشند. صنعتی‌سازی در دنیای ساخت وساز مدرن، سازندگان را به سمت سبک سازی و استفاده از مصالح پیش ساخته سوق داده است. استفاده از دیوار پیش ساخته در صنعت ساختمان‌سازی راه حل مناسبی جهت سبک سازی ساختمان‌ها می‌باشد. 
۴ آذر ۱۳۹۹
نقش ديوار پيش ساخته در ایمنی ساختمان
نقش ديوار پيش ساخته در ایمنی ساختمان
مقاومت دیوارهای پیش ساخته در برابر زلزله
بلایای طبیعی به ویژه زلزله همواره باعث ایجاد خسارات جانی و مالی جبران‌ناپذیری برای دولت‌ها و جوامع شده ‌است. با پیشرفت صنعت معماری و ساخت بناهای گوناگون، مسئله ایمنی و افزایش مقاومت سازه‌ها در برابر این عوامل نیز مطرح شد. بنابراین یافتن راه‌های بهینه در ساخت و ساز که در کنار کاهش هزینه‌ها و افزایش سرعت، ایمنی کافی را برای سازه ایجاد کند، به چالشی بزرگ برای مهندسان و طراحان این حوزه تبدیل شده است. طراحی انواع دیوارهای پیش ساخته مقاوم شده همچون پانل وال اسپید و گچبرگ (کناف) راه حلی بود که علاوه بر کاهش وزن سازه، کاهش هزینه‌ها و سرعت ساخت، تا حد مطلوبی باعث افزایش مقاومت ساختمان در برابر زلزله شده‌ است.
۲۶ آبان ۱۳۹۹
اهمیت دیوار پیش ساخته در حفظ امنیت شرکت‌ها
اهمیت دیوار پیش ساخته در حفظ امنیت شرکت‌ها
کاربرد دیوار پیش ساخته برای اتاق سرور
با پیشرفت صنایع مختلف، نیاز به ساخت بناهای مقاوم برای حفاظت از تجهیزات، دستگاه‌ها و ... افزایش یافت. با توجه به نوع صنعت و نیازهای متفاوت هر کدام، استفاده از مصالح ساده و ساخت و سازهای قدیمی برای این صنایع کافی نبود. کلین روم‌ها، اتاق‌های سرور و سردخانه‌ها و مکان‌هایی از این قبیل نیاز به دیوارهایی داشتند که علاوه بر حفظ شکل ظاهری بنا دارای ایمنی، مقاومت و پوشش مناسب باشند. بنابراین دیوارهای پیش ساخته راه مناسبی برای ساخت اين بناها با ویژگی‌های منحصر به فردی بوده که به شکلی نوآورانه اين نياز در صنايع مختلف را مرتفع كردند. در این مقاله سعی داریم تا به بررسی دیوار پیش ساخته در اتاق‌های سرور بپردازیم.
۱۱ آبان ۱۳۹۹
کاربردهای دیوار پیش ساخته
کاربردهای دیوار پیش ساخته
دیوار پیش ساخته چه کاربردهایی می‌تواند داشته باشد؟
دیوارهای پیش ساخته جزء مصالح مدرن در ساختمان‌سازی هستند و با توجه به مزایای زیادی که دارند، می‌توانند به عنوان یک پوشش استفاده شوند و جایگزین بسیار مناسبی برای دیوارهای بتنی و آجری باشند. دیوار پیش ساخته برای پوشش دیوارهای سوله و ساختمان، سردخانه، اتاق سرور و جداسازی داخل ساختمان به کار برده می‌شود.
۲۰ مهر ۱۳۹۹