برای ارتباط با واحد فروش در روزهای تعطیل، می‌توانید با شماره 09129404600 تماس بگیرید.
تمــــــــــــاس باما
phone icon
کاربردهای دیوار پیش ساخته

کاربردهای دیوار پیش ساخته

دیوار پیش ساخته چه کاربردهایی می‌تواند داشته باشد؟

دیوارهای پیش ساخته جزء مصالح مدرن در ساختمان‌سازی هستند و با توجه به مزایای زیادی که دارند، می‌توانند به عنوان یک پوشش استفاده شوند و جایگزین بسیار مناسبی برای دیوارهای بتنی و آجری باشند. دیوار پیش ساخته برای پوشش دیوارهای سوله و ساختمان، سردخانه، اتاق سرور و جداسازی داخل ساختمان به کار برده می‌شود.

۲۰ مهر ۱۳۹۹

استفاده از دیوار پیش ساخته در سوله

برای صرفه‌جویی در زمان و کاهش هزینه‌ها در ساخت و راه‌اندازی سوله، استفاده از دیوارهای پیش ساخته انتخاب بسیار مناسبی است. به کار بردن دیوار پیش ساخته برای ساخت سوله از مزایای زیادی برخوردار است. به طور مثال این دیوارها در ارتفاع، طول و عرض مختلفی ساخته می‌شوند که برای انواع پروژه‌ها قابل استفاده هستند. با وجود دیوار پیش ساخته راه‌اندازی سوله در تمام شرایط جوی و اقلیمی امکان‌پذیر است. این دیوارها به صورت افقی و عمودی تولید می‌‌گردند که می‌توانند عایق بوده و همچنین قابلیت نصب پنجره را داشته باشند.

استفاده از دیوار پیش ساخته برای باغ

داشتن حریم خصوصی برای کسانی که باغ دارند، اهمیت ویژه‌ای دارد. برای دیوارچینی و ایجاد حریم خصوصی اطراف باغ می‌توان از روش‌های مختلفی استفاده نمود. تفاوت اصلی شیوه‌های مختلف ایجاد دیوار دور باغ به نوع مصالح استفاده شده مربوط می‌شود که هر کدام از آن‌ها دارای ویژگی‌ها، معایب و مزایای مخصوص به خود هستند. از جمله مصالحی که برای این کار مورد استفاده قرار می‌گیرد، می‌توان به دیوار سنگی، دیوار آجری، دیوار بلوک بتنی، دیوار بتنی و دیوار توری سنگی اشاره نمود. انتخاب یکی از این موارد به عوامل مختلفی بستگی دارد که سلیقه و میزان بودجه در نظر گرفته شده برای این کار نقش قابل توجهی در آن دارد. به طور مثال برای سبک کلاسیک دیوارهای آجری مناسب هستند و برای سبک مدرن بهتر است از دیوارهای بتنی پیش ساخته و یا دیوارهای توری سنگی استفاده شود.

امروزه استفاده از دیوارهای پیش ساخته برای پروژه‌های ويژه به دلیل مزیت‌های زیادی که دارند، بسیار پرکاربرد است. این دیوارهای پیش ساخته برای دیوارچینی در باغ‌ها به دو صورت هستند. در یک نوع ستون‌هایی در محل مورد نظر قرار می‌گیرند و سپس دیوارها در میان این ستون‌ها به طور محکم گذاشته می‌شوند. نوع دوم این دیوارهای پیش ساخته به حالت ایستا هستند و دیگر احتیاجی به قرار دادن ستون ندارند. برای ایجاد دیوار اطراف باغ به وسیله دیوارهای پیش ساخته غالبا زیرسازی خاصی نیاز نخواهد بود. استفاده از این مصالح در باغ‌ها دارای مزیت‌هایی است که از جمله آن‌ها می‌توان سرعت بالای نصب آن‌ها، استحکام و مقاومت زیاد و نصب راحت را نام برد.

دیوار پیش ساخته برای پارتیشن و دیوار داخلی

هدف اصلی پارتیشن‌بندی جداسازی و تفکیک فضاهای مختلف برای ایجاد فضای جدید است. برای این کار انواع مختلف دیوارهای پیش ساخته استفاده می‌شود. به طور مثال دیوار پیش ساخته گچی، دیوارهای PVC، دیوارهای با روکش ترموود و... را می‌توان نام برد.

هزینه دیوارهای پیش ساخته ای که برای پارتیشن‌بندی استفاده می‌شود، به طرح و نوع و جنس آن‌ها بستگی دارد. اما به طور کلی این دیوارها نسبت به دیوارهایی که باید از مصالح ساختمانی سنتی برای ساختشان استفاده شود، بسیار به صرفه‌تر هستند. همچنین از لحاظ معماری داخلی و دکوراسیون شکیل و اصولی محسوب می‌شوند.

دیوار پیش ساخته در یک نگاه

این نوع دیوار با توجه به فضای مورد نظر طراحی می‌شود و به دلیل سبک بودن می‌توان بسیار راحت آن را به محل نصب انتقال داد. در نتیجه اجرا و نصب دیوار پیش ساخته نیز نیازمند نیروی انسانی زیادی نخواهد بود. برای اینکه انتخاب درست و مناسبی از نوع دیوار پیش ساخته داشته باشیم باید به پارامترهای مؤثر مانند شرایط اقلیمی منطقه و نوع کاربری ساختمان یا مکان مورد نظر بسیار توجه نماییم.

 

پانـــــل وال‌ اسپید

دیوار پیش ساخته وال اسپید، در ارتفاع و ضخامت‌های مختلف، قابل تولید است؛ لذا امکان سفارش پانل بسته به کارایی مد نظر، وجود دارد که علاوه بر کاهش پرت مصالح، امکان انطباق آن با شرایط آب و هوایی مختلف را امکان‌پذیر می‌سازد. امروزه از این نوع از دیوار سبک به طور گسترده در طیف وسیعی از پروژه‌ها در سراسر دنیا استفاده می‌گردد.

آخرین اخبار و مقالات
چرا باید از درای وال در ساختمان سازی استفاده کنیم؟
چرا باید از درای وال در ساختمان سازی استفاده کنیم؟
استفاده از دیوار خشک در ساختمان‌سازی مدرن
پانل سبک یک نوع دیوار پیش ساخته است که امروزه در صنعت ساختمان سازی نسبت به قبل بیشتر استفاده می‌شود. به منظور سریع‌تر کردن فرایند ساخت و ساز از این نوع دیوار پیش ساخته استفاده می‌شود و در انواع مختلفی طراحی و تولید می‌گردد. این نوع از پانل های سبک در کارخانه تولید شده و سپس به محل مورد نظر انتقال داده می‌شود و سپس نصب و به هم چسباندن این قطعات یا دیوارهای پیش ساخته در محل انجام می گیرد.
۱۶ تیر ۱۴۰۰
پنجمین نمایشگاه و همایش ساختمان پایدار
پنجمین نمایشگاه و همایش ساختمان پایدار
حضور وال اسپید در همایش ساختمان پایدار در بوستان گفتگوی تهران
پنجمین نمایشگاه و همایش ساختمان پایدار در تاریخ ۲۳ الی ۲۵ تیرماه ۱۴۰۰، ساعت ۹ لغایت ۱۷، در بوستان گفتکوی تهران برگزار خواهد شد. وال اسپید تولیدکننده دیوارهای سبک و پانل های پیش ساخته در این نمایشگاه حضور می‌یابد. شما می‌توانید برای بازدید از غرفه وال اسپید و آشنایی با دیوار پیش ساخته وال اسپید به سالن تهران غرفه E29 مراجعه نمایید.
۱۵ تیر ۱۴۰۰
بیست و سومین نمایشگاه بین المللی ساختمان در مشهد برگزار می‌گردد
بیست و سومین نمایشگاه بین المللی ساختمان در مشهد برگزار می‌گردد
حضور وال اسپید در نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان
بیست و سومین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان (عمران و معماری) صنایع سرمایشی و گرمایشی مورخ ۲۲ الی ۲۵ تیرماه، ساعت ۱۵ تا ۲۲ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی مشهد برگزار خواهد شد. وال اسپید، تولیدکننده نسل جدید دیوارهای غیرباربر، در این نمایشگاه حضور خواهد یافت. شما می‌توانید برای بازدید از غرفه و آشنایی با پانل پیش ساخته وال اسپید به سالن بهار، غرفه ۶/۱ مراجعه نمایید.
۲ تیر ۱۴۰۰
سبک سازی ساختمان با دیوار پیش ساخته
سبک سازی ساختمان با دیوار پیش ساخته
سبک سازی و مقاوم سازی با استفاده از دیوارهای سبک و پیش ساخته
با پیشرفت تکنولوژی در صنعت ساخت و ساز، سبک سازی و تسریع عملیات ساختمان سازی بیش از پیش مورد توجه مهندسین این حوزه قرار گرفته است. استفاده از مصالحی همچون فولاد، بتن و سایر مصالح سنتی علاوه بر این که باعث سنگین‌تر شدن ساختمان می‌شود، در برابر زلزله آسیب دیده و خطر جانی به دنبال دارد. همچنین باتوجه به شرایط اقلیمی در تمام فصول سال امکان بتن ریزی یا عملیاتی که باید در شرایط دمایی خاصی انجام شوند وجود ندارد. امروزه سیستم‌های پیش ساخته به راحتی این مشکلات را حل کرده و مزایای بسیاری نسبت به سیستم سنتی دارد. یکی از اجزای این سیستم، دیوار پیش ساخته است که در ادامه به توضیح مختصری درباره آن می‌پردازیم.
۲۵ خرداد ۱۴۰۰