برای ارتباط با واحد فروش در روزهای تعطیل، می‌توانید با شماره 09129404600 تماس بگیرید.
تمــــــــــــاس باما
phone icon
اهمیت دیوار پیش ساخته در حفظ امنیت شرکت‌ها

اهمیت دیوار پیش ساخته در حفظ امنیت شرکت‌ها

کاربرد دیوار پیش ساخته برای اتاق سرور

با پیشرفت صنایع مختلف، نیاز به ساخت بناهای مقاوم برای حفاظت از تجهیزات، دستگاه‌ها و ... افزایش یافت. با توجه به نوع صنعت و نیازهای متفاوت هر کدام، استفاده از مصالح ساده و ساخت و سازهای قدیمی برای این صنایع کافی نبود. کلین روم‌ها، اتاق‌های سرور و سردخانه‌ها و مکان‌هایی از این قبیل نیاز به دیوارهایی داشتند که علاوه بر حفظ شکل ظاهری بنا دارای ایمنی، مقاومت و پوشش مناسب باشند. بنابراین دیوارهای پیش ساخته راه مناسبی برای ساخت اين بناها با ویژگی‌های منحصر به فردی بوده که به شکلی نوآورانه اين نياز در صنايع مختلف را مرتفع كردند. در این مقاله سعی داریم تا به بررسی دیوار پیش ساخته در اتاق‌های سرور بپردازیم.

۱۱ آبان ۱۳۹۹

ضرورت استفاده از دیوار پیش ساخته برای حفظ امنیت اتاق سرور

نگهداری از اطلاعات و حفظ تجهیزات جمع آوری ديتا، همواره از مهم‌ترین دغدغه‌های شرکت‌های مختلف مخصوصا شرکت‌های ارائه دهنده سرور بوده‌است. به علت حساسیت حفظ اطلاعات، اتاق‌های سرور از مهم‌ترین قسمت‌های یک ساختمان هستند که باید مقاومت بسیار بالایی در برابر زلزله، نفوذ آب و حریق داشته باشند. دیوار پیش ساخته راه حل مناسبی بود که برای ايجاد عايق در این اتاق‌ها و افزایش مقاومت آن‌ها مورد استفاده قرار گرفت. دیوار پیش ساخته اتاق‌های سرور، توسط شرکت‌های متخصصی پیاده‌سازی می‌شود که تمامی استانداردهای مورد نیاز توسط این شرکت‌ها برای نصب دیوار پیش ساخته رعایت می‌گردد.

دیوار پیش ساخته اتاق سرور

اتاق‌های سرور از دو نوع ديوار با ويژگی‌های مجزا ساخته می‌شوند.
• ديوار اصلی
• ديوار كاذب

ديوار اصلی:

ديوار اصلی اتاق سرور همان ديوار ساختمان است كه به منظور جدا كردن اتاق سرور از ساير بخش‌ها ساخته می‌شود. اين ديوار بايد دارای استحكام بسيار بالايی بوده و مقاومت كافی در برابر تخريب را داشته باشد. به علت حساسيت اين اتاق‌ها نسبت به رطوبت، بايد توجه داشت كه هيچ‌گونه لوله انتقال آبی نبايد از كنار اين ديوارها عبور كند و در صورت مشاهده رطوبت، منطقه مورد نظر بايد عايق شود. از طرفی به علت حساسيت بالای اتاق سرور، حتی كوچک‌ترين حشرات نيز می‌توانند تجهيزات گران قيمت اين اتاق‌ها را نابود كنند. از انواع ديوار پيش ساخته همانند پانل  وال اسپید  به علت به كارگيری مواد خاصی كه عايق نفوذ حشرات هستند می‌توان برای رفع اين مشكل استفاده كرد. اين ديوارها از مواد مختلفی چون پلی استايرن‌ها ساخته می‌شوند، كه با توجه به نياز كاربر خارج از منطقه ساخت و ساز و در كارخانه ساخته و به محل نصب حمل می‌شوند.

ديوار كاذب:

ديواری است كه روی ديوار اصلی قرار گرفته و به تكميل فرآيند عايق‌سازی اتاق كمک می‌كند.

چرا ديوار پيش ساخته برای اتاق سرور مناسب است؟

• شايد تعجب كنيد كه عملكرد صحيح و متوالی سوييچ‌ها، روترها و تجهيزات جمع آوری ديتا در اتاق‌های سرور و طول عمر اين قطعات به ديوار پيش ساخته استفاده شده در اين اتاق‌ها نيز وابسته است. به علت وجود كابل‌های متعدد برق و تجهيزات الكترونيک بسيار زياد در اين بخش ار ساختمان، دما در اين اتاق‌ها بالا خواهد رفت. افزايش دما و عدم امكان كنترل آن در سطح استاندارد بين ۲۰ تا ۲۴ درجه، باعث رسيدن آسيب‌های جبران ناپذيری به تجهيزات خواهد شد. استفاده از ديوار پيش ساخته باعث كمک به كنترل سرما و هدر رفت انرژی درون اين بخش به علت وجود پوشش‌های به كار رفته در ساخت آن می‌شود.

• نفوذ حتی يک حشره بسيار كوچک به درون تجهيزات سرور، باعث اختلال در عملكرد و در موارد ديگر باعث نابودی اين تجهيزات می‌شود. پشم سنگ به كار رفته در ديوار پيش ساخته از نفوذ اين حشرات به داخل اتاق جلوگيری خواهد كرد.

• به علت حجم بالای كابل‌ها در اتاق سرور، احتمال آتش‌سوزی در اين بخش‌ها بسيار زياد است. بنابراين ديوار پيش‌ساخته در كنار ساير تجهيزات اطفا، به كاهش اين احتمال كمک خواهد كرد.

• اتاق سرور بايد ضد آب باشد. بنابراين با استفاده از ديوار پيش ساخته و به‌كارگيری مواد عايق رطوبت در آن، می‌توان از نفوذ آب و رطوبت به درون اتاق‌های سرور جلوگيری كرد.

اتاق‌های سرور از جمله مهم‌ترين بخش‌های يک شركت‌ به خصوص شركت‌های ارائه دهنده خدمات سرور هستند كه با توجه به تجهيزات گران قيمت و حساسی كه در اين اتاق‌ها وجود دارد، نياز به حفظ نگهداری بالايی دارند. ديوارهای پيش ساخته همچون گچبرگ (کناف)، پانل وال اسپید، سمنت برد و .. به علت طراحی ويژه و به‌كارگيری مواد عايق در ساخت آن‌ها، استانداردهای مورد نياز در ساخت اتاق سرور را تا حد بسیار زيادی تامین می‌كنند.

پانـــــل وال‌ اسپید

دیوار پیش ساخته وال اسپید، در ارتفاع و ضخامت‌های مختلف، قابل تولید است؛ لذا امکان سفارش پانل بسته به کارایی مد نظر، وجود دارد که علاوه بر کاهش پرت مصالح، امکان انطباق آن با شرایط آب و هوایی مختلف را امکان‌پذیر می‌سازد. امروزه از این نوع از دیوار سبک به طور گسترده در طیف وسیعی از پروژه‌ها در سراسر دنیا استفاده می‌گردد.

آخرین اخبار و مقالات
چرا باید از درای وال در ساختمان سازی استفاده کنیم؟
چرا باید از درای وال در ساختمان سازی استفاده کنیم؟
استفاده از دیوار خشک در ساختمان‌سازی مدرن
پانل سبک یک نوع دیوار پیش ساخته است که امروزه در صنعت ساختمان سازی نسبت به قبل بیشتر استفاده می‌شود. به منظور سریع‌تر کردن فرایند ساخت و ساز از این نوع دیوار پیش ساخته استفاده می‌شود و در انواع مختلفی طراحی و تولید می‌گردد. این نوع از پانل های سبک در کارخانه تولید شده و سپس به محل مورد نظر انتقال داده می‌شود و سپس نصب و به هم چسباندن این قطعات یا دیوارهای پیش ساخته در محل انجام می گیرد.
۱۶ تیر ۱۴۰۰
پنجمین نمایشگاه و همایش ساختمان پایدار
پنجمین نمایشگاه و همایش ساختمان پایدار
حضور وال اسپید در همایش ساختمان پایدار در بوستان گفتگوی تهران
پنجمین نمایشگاه و همایش ساختمان پایدار در تاریخ ۲۳ الی ۲۵ تیرماه ۱۴۰۰، ساعت ۹ لغایت ۱۷، در بوستان گفتکوی تهران برگزار خواهد شد. وال اسپید تولیدکننده دیوارهای سبک و پانل های پیش ساخته در این نمایشگاه حضور می‌یابد. شما می‌توانید برای بازدید از غرفه وال اسپید و آشنایی با دیوار پیش ساخته وال اسپید به سالن تهران غرفه E29 مراجعه نمایید.
۱۵ تیر ۱۴۰۰
بیست و سومین نمایشگاه بین المللی ساختمان در مشهد برگزار می‌گردد
بیست و سومین نمایشگاه بین المللی ساختمان در مشهد برگزار می‌گردد
حضور وال اسپید در نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان
بیست و سومین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان (عمران و معماری) صنایع سرمایشی و گرمایشی مورخ ۲۲ الی ۲۵ تیرماه، ساعت ۱۵ تا ۲۲ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی مشهد برگزار خواهد شد. وال اسپید، تولیدکننده نسل جدید دیوارهای غیرباربر، در این نمایشگاه حضور خواهد یافت. شما می‌توانید برای بازدید از غرفه و آشنایی با پانل پیش ساخته وال اسپید به سالن بهار، غرفه ۶/۱ مراجعه نمایید.
۲ تیر ۱۴۰۰
سبک سازی ساختمان با دیوار پیش ساخته
سبک سازی ساختمان با دیوار پیش ساخته
سبک سازی و مقاوم سازی با استفاده از دیوارهای سبک و پیش ساخته
با پیشرفت تکنولوژی در صنعت ساخت و ساز، سبک سازی و تسریع عملیات ساختمان سازی بیش از پیش مورد توجه مهندسین این حوزه قرار گرفته است. استفاده از مصالحی همچون فولاد، بتن و سایر مصالح سنتی علاوه بر این که باعث سنگین‌تر شدن ساختمان می‌شود، در برابر زلزله آسیب دیده و خطر جانی به دنبال دارد. همچنین باتوجه به شرایط اقلیمی در تمام فصول سال امکان بتن ریزی یا عملیاتی که باید در شرایط دمایی خاصی انجام شوند وجود ندارد. امروزه سیستم‌های پیش ساخته به راحتی این مشکلات را حل کرده و مزایای بسیاری نسبت به سیستم سنتی دارد. یکی از اجزای این سیستم، دیوار پیش ساخته است که در ادامه به توضیح مختصری درباره آن می‌پردازیم.
۲۵ خرداد ۱۴۰۰