تمــــــــــــاس باما
phone icon
دیوار پیش ساخته چیست؟

دیوار پیش ساخته چیست؟

آشنایی با دیوارهای پیش ساخته

دیوار پیش ساخته یکی از انواع جدید مصالح ساختمانی است، که به سرعت در صنعت ساختمان سازی رشد پیدا کرده و مورد استقبال سازندگان قرار گرفته است.

۱۱ مرداد ۱۳۹۹

دیوارها از نظر ساخت و ساز به دو دسته تقسیم می شوند:

۱- دیوارهای ساخته شده در محل با مصالح سنتی شامل بلوک‌ها، سفال، آجر و... که اين نوع ديوارها در محل پروژه ساخته می‌شوند.

۲- دیوارهای ساخته شده در کارخانه که با نام دیوار پیش ساخته معروف است. اين نوع ديوارها پس از ساخت در کارخانه و به دور از محل ساخت و ساز به صورت آماده جهت نصب و اجرا به محل پروژه منتقل می‌شوند. ديوارهاي پيش ساخته در محل کارخانه بسته به نوع مصالح مصرفی در ابعاد و اندازه های گوناگون تولید می شوند.

محصولات پیش ساخته محصولاتی هستند که به دور از محل مصرف ساخته می شوند. این اجزا به صورت سازه‌ها و مصالح ساختمانی مانند ستون، تیرها، دال بتنی و پانل ساخته شده و برای ساخت آن‌ها مصالحی مانند بتن، مواد کامپوزیتی، پلی‌استایرن و ... به كار برده می‌شود.

اين نوع ديوارها به دلیل مزایای متعددی که پیش ساخته بودنشان در اختیار کاربران قرار می‌دهند، از محبوبیت بالایی برخوردار هستند.

از جمله مزایای مهم و بارز دیوارهای پیش ساخته می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سرعت بالای اجرا
  • افزایش امنیت و عمر مفید سازه
  • کاهش وزن سازه (وزن اسکلت)
  • صرفه جویی در مصرف انرژی
  • مقاوم در برابر نفوذ حشرات، رطوبت، پوسیدگی، کپک زدگی و استحکام بالا
  • عایق صوت و حرارت

دیوارهای وال اسپید نیز از جمله دیوارهای پیش ساخته محسوب می‌شوند که به صورت پانل هایی با هسته پلی استایرن در کارخانه تولید شده و به محل اجرا ارسال می‌شوند که علاوه بر مزایای گفته شده شامل مزایای دیگری نیز هستند.

ديوار وال اسپيد به دلیل وزن بسیار پایین و وجود پلی استایرن به عنوان عایق و استادهای گالوانیزه تمام مزیت‌های گفته شده را به بهترين نحو ممكن دارد، که آن را در بین دیگر دیوارهای پیش ساخته متمایز می‌کند.

تنوع ساختمان‌ها بسیار بالا است و این تنوع انواع مختلفی از مصالح را می‌طلبد، که مصالح و سازه‌های پیش ساخته نیز از این قاعده مستثنی نیستند. کاربری ساختمان، شرایط محیطی و جغرافیایی ساختمان، ملاحظات اقتصادی و... پارامترهایی هستند که در انتخاب نوع دیوار پیش ساخته تاثیرگذارند و دیوارهای وال اسپید متناسب با هر کدام از این شرایط محصولات خاصی را ارائه می‌کند.

پانـــــل وال‌ اسپید

دیوار پیش ساخته وال اسپید، در ارتفاع و ضخامت‌های مختلف، قابل تولید است؛ لذا امکان سفارش پانل بسته به کارایی مد نظر، وجود دارد که علاوه بر کاهش پرت مصالح، امکان انطباق آن با شرایط آب و هوایی مختلف را امکان‌پذیر می‌سازد. امروزه از این نوع از دیوار سبک به طور گسترده در طیف وسیعی از پروژه‌ها در سراسر دنیا استفاده می‌گردد.

آخرین اخبار و مقالات
کاربردهای دیوار پیش ساخته
کاربردهای دیوار پیش ساخته
دیوار پیش ساخته چه کاربردهایی می‌تواند داشته باشد؟
دیوارهای پیش ساخته جزء مصالح مدرن در ساختمان‌سازی هستند و با توجه به مزایای زیادی که دارند، می‌توانند به عنوان یک پوشش استفاده شوند و جایگزین بسیار مناسبی برای دیوارهای بتنی و آجری باشند. دیوار پیش ساخته برای پوشش دیوارهای سوله و ساختمان، سردخانه، اتاق سرور و جداسازی داخل ساختمان به کار برده می‌شود.
۲۰ مهر ۱۳۹۹
نصب کناف و انواع آن
نصب کناف و انواع آن
گچ برگ یا کناف معمولی، مقاوم در برابر حریق، رطوبت و ...
دیوار کناف برای پارتیشن‌بندی فضای داخلی ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. دیوار کناف یک دیوار غیر باربر و درای وال است. برای تولید دیوار کناف از قاب‌های فولادی سبک استفاده می‌شود که به بخش افقی آن رانر و به قسمت عمودی آن استاد می‌گویند. پانل های کناف به صورت یک یا چند لایه بر روی مقاطع C و U شکل رانر و استاد نصب می‌شوند. اتصال صفحات کناف به رانر و استاد به وسیله پیچ‌های مخصوصی انجام می‌گیرد. درزهایی که بین صفحات کناف به وجود می‌آید، به وسیله نوار و بتونه مخصوص درزگیری می‌شود طوری که صفحه‌ای کاملا یکپارچه حاصل می‌گردد. این صفحه یکپارچه قابلیت رنگ شدن، نصب کاشی، نصب کاغذ دیواری و یا هر پوشش دیگری را نیز دارد. 
۱۶ مهر ۱۳۹۹
ساخت و ساز خشک و مزایای آن
ساخت و ساز خشک و مزایای آن
معرفی ساخت و ساز خشک و وجه تمایز آن با مصالح سنتی
در تمام جوامع مصالح مورد نیاز ساخت و ساز به طور مستقیم از شرایط اقلیمی، فرهنگی، سنت، سلیقه و مواد اولیه تاثیر می‌گیرد، به عنوان مثال در مناطقی که جنگل‌های انبوه دارند، خانه‌ها عموما از چوب ساخته می‌شوند. ایران که کشوری است با اقلیم خشک و کویری است، مصالح عمده قابل استفاده شامل گل، سنگ و چوب بوده که به مرور زمان، جای خود را به مصالحی مانند آجر، سیمان، گچ، فولاد و آهن داده‌اند.
۸ مهر ۱۳۹۹
انا لله و انا الیه راجعون
انا لله و انا الیه راجعون
عرض تسلیت خدمت جناب آقای سید مجید اشرفی سعادت، ریاست محترم هیئت مدیره
بدینوسیله درگذشت پدر گرامی جناب آقای سید مجید اشرفی سعادت، ریاست محترم هیئت مدیره، را خدمت خانواده محترم و کلیه بازماندگان تسلیت عرض می‌‌نماییم.
۳۱ شهریور ۱۳۹۹