برای ارتباط با واحد فروش در روزهای تعطیل، می‌توانید با شماره 09129404800 از طریق واتساپ تماس بگیرید.
تمــــــــــــاس باما
phone icon
مزایای دیوارهای وال اسپید

مزایای دیوارهای وال اسپید

کاهش بار مرده، مقاومت در برابر زلزله، سرعت، سهولت و دقت در اجرا و...

وال اسپید در ساخت و ساز مدرن مزایای زیادی دارد از جمله کاهش بار مرده در محاسبات، عملکرد لرزه ای مناسب، سرعت اجرای بالا، اجرای بسیار آسان، دقت بالا در اجرا، افزایش سطح مفید بنا، دستیابی به مشخصات فنی مورد نیاز طرح، قابلیت ترمیم و تعویض، خاصیت ضربه‌پذیری و باربری مکانیکی بالا، نصب و تعمیرات آسان تاسیسات، اجرا در نمای ساختمان، انعطاف معماری بالا، قابلیت اجرا بر روی کف تمام شده، حمل و نقل آسان و ارزان. در این مقاله بر هریک از این موارد می‌پردازیم.

 

۸ اردیبهشت ۱۳۹۹

کاهش بار مرده در محاسبات

دیوارهای وال اسپید به صورت متوسط بین ۰۳ تا ۸۳ درصد نسبت به دیوارهای سنتی سبکتر هستند. از لحاظ اقتصادی این نوع دیوار با کاهش بارهای مرده در ساختمان باعث کاهش هزینه‌های سازه‌ای می‌گردد. سبک کردن اجزای غیر سازه‌ای، علاوه بر این که نیروهای جانبی ناشی از زلزله را کاهش می‌دهد، نیروی قائم ناشی از بار مرده وارده بر ساختمان را نیز کاهش داده، در نتیجه پی و مقاطع مورد نیاز تیر و ستون بسیار بهینه و اقتصادی می‌گردد.

عملکرد لرزه ای مناسب

عملکرد لرزه‌ای دیوارهای وال اسپید بدون شک مهمترین مزیت این نوع دیوار به ویژه در کشور لرزه خیزی مانند ایران محسوب می‌شود. دیوارهای وال اسپید به خوبی می‌توانند در مقابل نیروهای زلزله در امتداد عمود بر صفحه خود مقاومت کند. این نوع دیوار دارای رفتار میان قابی ایده آل بوده و کاملا انعطاف پذیر است. با در نظر گرفتن جزییات نصب در محل قاب‌های سازه‌ای می‌توان از اثرات متقابل بین دیوار و سازه به طور کلی جلوگیری کرد. همچنین دیوار دچار شکست انفجاری نشده و آوار بر جای نمی‌گذارد.

سرعت اجرای بالا

سرعت اجرای بالا یکی از ویژگی‌های اصلی دیوار وال اسپید است. سرعت اجرای بالا و در نهایت کاهش زمان پروژه باعث برگشت سریع سرمایه در پروژه‌های عمرانی می‌شود.

اجرای بسیار آسان 

اجرای ساختارها با اتصالات خشک به حدی آسان است که در تمامی کشورهای دنیا، افراد معمولی با خرید مصالح ساختمانی و با مطالعه دستورالعمل‌های مربوطه و ابزارآلات بسیار ساده، به صورت مستقیم خود نسبت به اجرای آن اقدام می‌کنند.

دقت بالا در اجرا

به طور کلی ساختارهای خشک، از مصادیق ساخت و ساز صنعتی بناها به شمار می‌روند. (به دلیل اجرای آسان، دقیق و استاندارد) که به علت آنکه تمامی ضخامت‌های اجزای دیوار در کارخانه تولید می‌شود خطاهای انسانی را به حداقل می‌رساند و ضخامت دیوارها مطابق با طرح اولیه بنا است و همین دقت باعث دور ریز کمتر، صرفه جویی در مصالح و در کل کاهش هزینه‌ها می‌گردد.

افزایش سطح مفید بنا 

ضخامت دیوار آجر فشاری و یا بلوک سفالی به طور معمول ۱۳cm هستند که آن هم شرایط عایق بودن صوتی و حرارتی را تامین نمی‌نماید و این در حالی است که دیوارهای وال اسپید با حداقل ضخامت تمام شده تمامی استانداردهای عایق حرارتی و صوتی را تامین می‌نماید.

دستیابی به مشخصات فنی مورد نیاز طرح

دیوارهای وال اسپید این امکان را به ما می‌دهد تا با توجه به عملکرد بنا (از لحاظ صوتی، حرارتی، اشعه‌های رادیواکتیو و....) درخواست طراحان را با تمام شرایط تامین نماید که این ویژگی را در دیوار‌های سنتی نمی‌توان انتظار داشت و دیوارهای سنتی قابلیت تعمیم و ارتقا با توجه به شرایط طراحی و محیطی را دارا نیست. همچنین دیوارهای وال اسپید با توجه به آزمایشات استاندارد بین المللی و مرکز تحقیقات، راه، مسکن و شهرسازی (متعدد در تمامی عملکردها) صوتی، حرارتی، مقاومت در برابر حریق، حداکثر ارتفاع مجاز، ظرفیت پذیرش بارهای کوبه‌ای، طره‌ای و لرزه‌ای(و شرایط خاص)اشعه‌های بیمارستانی، توانسته است عملکرد مناسب خود را نسبت به سایر محصولات نوین ساختمانی نشان دهد.

قابلیت ترمیم و تعویض 

با استفاده از ابزارآلات ساده می‌توان دیوارهای وال اسپید را به‌راحتی ترمیم، تعویض و یا دمنتاژ کرد.

خاصیت ضربه‌پذیری و باربری مکانیکی بالا

با توجه به یکپارچگی و توپری فضای بین دیوار وال اسپید نسبت به سایر سیستم ساخت و ساز خشک موجود، عملکرد بسیار بالا در برابر ضربه و استهلاک انرژی و همچنین مقاومت بالای مکانیکی نسبت به سایر سیستم ها را دارد و همچنین این اجازه را به کارفرمایان می‌دهد که با هر پوشش نهایی سنتی و صنعتی دیوارها را به مرحله نهایی برسانند و هیچ محدودیتی در خصوص استفاده مصالح ملاتی بر روی دیوار وال اسپید وجود ندارد که این امر باعث انعطاف بیشتر نسبت به سایر دیوارها است.

نصب و تعمیرات آسان تاسیسات 

دیوار وال اسپید با قرار دادن دسترسی آسان برای نصب تاسیسات بدون تخریب برش کاری و هزینه‌های اضافه در همان مرحله شروع پارتیشن‌ها قابل اجرا می‌باشد و از تخریبات مرحله بهره برداری جلوگیری می‌کند.

اجرا در نمای ساختمان

دیوارهای وال اسپید این قابلیت را دارد که در تمام شرایط محیطی به عنوان دیوارنمای ساختمان‌ها مورد استفاده قرار گیرد که نسبت به سایر مصالح نوین ساختمان هیچ گونه محدودیتی در اجرای آن در نما ساختمان‌ها نیست.

انعطاف معماری بالا

این نوع دیوار قابلیت پذیرش انواع قوس و شکستگی را دارد.

قابلیت اجرا بر روی کف تمام شده

از قابلیت‌های دیوار وال اسپید، امکان اجرای آن بر روی کف تمام شده می‌باشد. این قابلیت، تغییرات آتی معماری بنا را بسیار آسان می‌نماید.

حمل و نقل آسان و ارزان

مصالح ساختار خشک، بسیار سبک و دارای حجم کم بوده که این امر موجب کاهش هزینه‌های حمل تا کارگاه و تسهیل در جابجایی مصالح در محل کارگاه می شود.

پانـــــل وال‌ اسپید

دیوار پیش ساخته وال اسپید، در ارتفاع و ضخامت‌های مختلف، قابل تولید است؛ لذا امکان سفارش پانل بسته به کارایی مد نظر، وجود دارد که علاوه بر کاهش پرت مصالح، امکان انطباق آن با شرایط آب و هوایی مختلف را امکان‌پذیر می‌سازد. امروزه از این نوع از دیوار سبک به طور گسترده در طیف وسیعی از پروژه‌ها در سراسر دنیا استفاده می‌گردد.

آخرین اخبار و مقالات
آشنایی با انواع مصالح ساختمانی و کاربرد آن‌ها
آشنایی با انواع مصالح ساختمانی و کاربرد آن‌ها
ویژگی‌های مصالح ساختمانی
با اندكی تأمل درباره‌ی سرپنا‌ه‌های اولیه انسان تا آسمان خراش‌های امروزی، می‌توان پی برد كه بشر همواره برای بهبود فضايی كه بدان نياز دارد، ناچار به تغيير شكل و تركيب مصالح ساختمانی مختلف بوده است. به بيان بهتر، تركيب و به كارگيری مواد و مصالح ساختمانی نوین به منظور آفريدن حجمی قابل زيست و پایدارتر صورت می‌گيرد و كاربرد شايسته آن‌ها وجه تمايز پروژه بادوام و ماندگار از پروزه بی دوام و كم عمر محسوب می‌شود. 
۲۸ مهر ۱۴۰۰
نخستین ایونت هم اندیشی با عاملین فروش
نخستین ایونت هم اندیشی با عاملین فروش
خانواده وال اسپید
نخستین ایونت هم اندیشی محصولات وال اسپید با حضور عاملین فروش سراسر کشور در تاریخ ۱۴۰۰/۶/۱۹ برگزار شد.هدف از برگزاری این رویداد در وهله نخست چابک سازی معرفی دیوارهای پیش ساخته وال اسپید با رویکرد فنی-مهندسی و مارکتینگ بوده و در انتها به هر یک از عوامل محترم گواهینامه‌ای در همین راستا اهدا شد.برای مشاهده‌ی خلاصه‌ این رویداد می‌توانید به کانال آپارات وال اسپید مراجعه بفرمایید.
۱۹ مهر ۱۴۰۰
جذب کارشناس فروش
جذب کارشناس فروش
به خانوداه وال اسپید بپیوندید
جنسیت: مرد/ زنسن: حداکثر 35 سالمقطع تحصیلی: حداقل کارشناسیرشته های تحصیلی مورد تایید: عمران، معماری، سازه و نقشه برداریسابقه کار: حداقل 3 سال در حوزه عمران و ساختمانیصرفا ارسال رزومه عکس دار به شماره واتساپ 09356323390تذکر: شرایط فوق را کاملا مطالعه و در صورت احراز شرایط رزومه ارسال شود.
۲۴ مهر ۱۴۰۰
ایونت معرفی محصولات وال اسپید ویژه دانشجویان و مراکز آموزشی
ایونت معرفی محصولات وال اسپید ویژه دانشجویان و مراکز آموزشی
قابل توجه دانشکده های معماری و عمران سراسر کشور!
برند وال اسپید، تولید کننده نسل جدید دیوار های غیر باربر و سبک در جهت انجام مسئولیت اجتماعی خود، اقدام به برگزاری ایونت معرفی محصول ویژه دانشجویان و مراکز آموزشی می‌نماید. مدیران گروه های آموزشی فوق و واحد ارتباط با صنعت دانشکده ها می‌توانند نسبت به برگزاری این هم افزایی با ما درارتباط باشند. واحد فروش و بازاریابی وال اسپید021-86023105 داخلی 205
۸ مهر ۱۴۰۰