تمــــــــــــاس باما
phone icon
پانل پیش ساخته

پانل پیش ساخته

چرا باید از پانل پیش ساخته در ساختمان سازی استفاده نماییم؟

پانل‌های پیش ساخته به دو دسته تقسیم بندی می‌شوند: پانل سقفی و پانل دیواری.

پانل‌های پیش ساخته از دو ورق ساخته می‌شوند و باید بگوییم کیفیت و دوام پانل‌های پیش ساخته وابسته به نوع ورقی است که برای ساخت آن استفاده می‌شود. برای ساخت پانل از ورق‌های آلوزینگ، گالوانیزه، آلومینیوم، نایلون و ... استفاده می‌شود. انواع پانل پیش ساخته امروزه در صنعت ساختمان‌سازی نسبت به سال‌های گذشته بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد، چرا؟ زیرا هم در هزینه ساخت و ساز ساختمان صرفه‌جویی می‌شود و هم سرعت و ساخت و ساز را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد.

۱۷ آذر ۱۳۹۹

این روزها ساختمان‌سازی کار چندان آسان و راحتی نیست، زیرا قیمت مصالح ساختمانی بسیار افزایش یافته است. اما با این وجود امروزه مصالح ساختمانی جدید و بروزی وجود دارد که به کاهش هزینه ساخت و ساز و سرعت ساخت تا حدودی کمک می‌کند. وقتی زمان ساخت می‌رسد، بیشتر مردم معمولاً به مصالح ساختمانی سنتی مانند چوب، بتن و آجر فکر می‌کنند اما با پیشرفت تکنولوژی مصالح ساختمان جدیدی به بازار آمده است که معایب مصالح ساختمانی قدیمی را رفع نموده‌اند.

با توجه به اینکه در حال حاضر مصالح ساختمانی جدیدی به بازار آمده است، می‌توانید انواع متریال‌ نوین را انتخاب نمایید که هزینه نسبتا مناسبی دارند، بدین صورت می‌توانید هزینه ساخت خانه جدید خود را کاهش دهید. هنگامی که به دنبال ساخت یک خانه ارزان هستید‌، نگاهی به مواد جایگزین برای ساخت کل خانه یا قطعات مختلف بیندازید. بسته به محل زندگی، نوع آب و هوا شهر شما، برخی از این مواد ممکن است گزینه‌های مناسبی برای خانه جدید شما باشد. بسیاری از آن‌ها علاوه بر ارزان بودن مصالح ساختمانی، نسبت به مصالح سنتی سازگار با محیط زیست هم هستند.

استفاده از پانل‌های پیش ساخته در ساخت و سازهای جدید

یکی از سریع‌ترین و مقرون به صرفه‌ترین روش‌های ساخت خانه استفاده از پانل پیش ساخته است. طبق گفته شرکت دیویس فریم، پانل‌های پیش ساخته باعث صرفه‌جویی در هزینه کار و وقت شما می‌شوند. استفاده از انواع پانل پیش ساخته کمک می‌کند تا زباله کمتری در زمان ساخت و ساز ایجاد شود. همچنین باید بدانید که پانل پیش ساخته عایق صوت و حرارت هستند و همچنین برخی از پانل های پیش ساخته ضد آب هستند و می‌توانید از این پانل پیش ساخته در قسمت سرویس بهداشتی و حمام استفاده نمایید. پانل‌های پیش ساخته امروزه به راحتی می‌توانند برای هر نوع طراحی خانه ساخته و نصب شوند و مطمئناً به نظر نمی‌رسد که آن‌ها پیش ساخته هستند.

چرا باید از پانل پیش ساخته دیواری و سقفی استفاده نماییم؟

پانل‌های پیش ساخته نسبت به آجر و دیگر مصالح ساختمانی قدیمی وزن کمتری دارند و به همین دلیل سبب کاهش وزن کلی ساختمان می‌شوند. هر چه ساختمان وزن کمتری داشته باشد در برابر زلزله مقاومت بیشتری دارد. ایران که کشوری زلزله خیز است استفاده از پانل‌ پیش ساخته سقفی و دیواری کمک به کاهش بار کلی ساختمان می‌کند و در برابر زلزله می‌تواند مقاومت بیشتر داشته باشد.

به طور کلی انواع پانل پیش ساخته در برابر صوت و رطوبت بسیار عایق هستند و در هر بخشی از ساختمان با خیالی آسوده می‌توان از این پانل استفاده نمود. همچنین لازم است بدانید که پانل‌های پیش ساخته در برابر گرما نیز مقاومت بسیار خوبی دارند.

شاید خیلی از افراد بر این باور باشند، نمی‌توان پانل‌های پیش ساخته را رنگ کرد و یا از موادی برای زیباسازی آن استفاده نمود. باید بگوییم این تصور کاملا اشتباه است. هر کجای ساختمان از پانل‌های پیش ساخته استفاده نمایید به راحتی می‌توانید آن را رنگ نمایید و یا از کاغذ دیواری برای زیبا سازی آن استفاده نمایید.

چه خوب است در دنیای امروز که مصالح ساختمانی جدیدی به بازار آمده است، جایگزین مصالح ساختمانی قدیمی کنیم. قطعا مصالح ساختمانی جدیدی که طراحی و تولید شده اند مزایایی برتری نسبت به مصالح قدیمی دارند و توانسته‌اند معایب آن‌ها را پوشش دهند. پانل پیش ساخته، دیوار پیش ساخته، کناف و ... امروزه از جدیدترین مصالح ساختمانی هستند که توانسته اند سرعت ساخت و ساز ساختمان سازی را افزایش دهند. همچنین این متریال جدید نسبت به متریال قدیمی هزینه کمتری دارند و به هزینه ساختمان‌سازی در حال حاضر که بسیار زیاد است، کمک نماید.

پانـــــل وال‌ اسپید

دیوار پیش ساخته وال اسپید، در ارتفاع و ضخامت‌های مختلف، قابل تولید است؛ لذا امکان سفارش پانل بسته به کارایی مد نظر، وجود دارد که علاوه بر کاهش پرت مصالح، امکان انطباق آن با شرایط آب و هوایی مختلف را امکان‌پذیر می‌سازد. امروزه از این نوع از دیوار سبک به طور گسترده در طیف وسیعی از پروژه‌ها در سراسر دنیا استفاده می‌گردد.

آخرین اخبار و مقالات
آزمون آتش دیوارهای وال اسپید
آزمون آتش دیوارهای وال اسپید
در مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، پانل‌ وال اسپید با پوشش دو لایه تخته گچی در هر سمت، مورد آزمون آتش قرار گرفته و موفق به اخذ استانداردهای لازم شده است.در آزمون مقاومت در برابر آتش دیوار، دو معیار یکپارچگی و نارسانایی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند که این آزمونه (پانل وال اسپید) تا 120 دقیقه (اتمام آزمون) معیارهای یکپارچگی و نارسانایی را برآورد کرده است.مشروح این گزارش را می‌توانید اینجا بخوانید.  
۲ خرداد ۱۴۰۱
دومین ایونت هم اندیشی عاملین فروش وال اسپید
دومین ایونت هم اندیشی عاملین فروش وال اسپید
تقدیر از عاملین برتر سال 1400
دومین ایونت هم اندیشی عاملین فروش وال اسپید در تاریخ 1400/12/19 برگزار شد و از عاملین فروش برتر تقدیر ویژه به عمل آمد. جناب آقای مهندس شادفر، عضو نظلم مهندسی شهر تهران ، میهمان افتخاری این گردهمایی بودند.
۵ اردیبهشت ۱۴۰۱
حضور وال اسپید در هفدهمین نمایشگاه ساختمان عمان
حضور وال اسپید در هفدهمین نمایشگاه ساختمان عمان
 حضور وال اسپید در هفدهین نمایشگاه صنعت ساختمان عمان هفدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان عمان، با حضور شرکت ابنیه مقاوم آریا و برندهای معتبر دنیا در صنعت ساختمان سازی در تاریخ 23 تا 25 اسفندماه 1400 در نمایشگاه بین المللی مسقط برگزار شد و سلطان الحبسی، وزیر دارایی و خلفان بن سعید الشعیلی، وزیر مسکن و شهر سازی این کشور به همراه جمعی از مقامات محلی و همچنین سفرا و دیپلمات‌‌‌های مقیم از جمله علی نجفی سفیر کشورمان از این نمایشگاه بازدید داشتند. در این نمایشگاه سه روزه، شرکتهایی از کشورهای ترکیه، انگلستان، امارات متحده عربی، ایتالیا، آلمان، عربستان، قطر، لهستان، هند، تایلند، پرتغال و... حضور داشتند که به گفته سفیر کشورمان، با توجه به حضور بیش از 30 شرکت ایرانی در این نمایشگاه، جمهوری اسلامی ایران بزرگترین پاویون این نمایشگاه را دارا بود.
۲۵ اسفند ۱۴۰۰
تقویم سال 1401
تقویم سال 1401
دانلود
برای دانلود تقویم سال 1401 روی لینک زیر کلیک نمایید . calendar-1401.pdf
۸ اسفند ۱۴۰۰