سوالات متداول

در صورتی که سوال شما در لیست زیر موجود نیست ، از طریق این فرم برای ما ارسال کنید.

«پلاستدیل اس. ای.» (.Plastedil S.A) کمپانی خدماتی و مهندسی سوئیسی است که مقر آن مندریسیو است و سابقه آن به سال ۱۹۶۰ برمی گردد. این کمپانی اروپایی مخترع و ارائه دهنده روش های فرم دهی و قالبگیری یکپارچه محصولات پلی استایرن در سطح دنیا می باشد.

پلاستدیل، تنها مالک برند ثبت شده و فناوری «پلاست بائو» (Plastbau) است که هدف آن طراحی، ساخت و فروش ماشین آلات و کارخانه ترن‌کی کامل برای تولید المان های ساخت و ساز پلاست بائو با استفاده از «ای پی اس» (پلی استایرن اکسپند شده) است.

ارتفاع پانل ها بر اساس سفارش مشتری در کارخانه برش خورده و ارسال می گردد تا میزان پرت و حجم عملیات در محل پروژه به حداقل برسد. با این حال برش پانل ها جهت اجرای باز شوها (درب و پنجره) به وسیله اره (تیغه آهن بر) امکان پذیر می باشد. استفاده از اره برقی افقی بُر بدلیل سهولت و سرعت بالا بیشتر توصیه می گردد.

  • دیوار وال اسپید جزو گروه دیوارهای خشک محسوب می شود ، یعنی به ملات و چسب نیاز نداشته و تمام اتصالات آن در حین اجرا بصورت پیچ ، میخ و کام و زبانه می باشد. از این رو زمان انتظار برای خشک شدن ملات و چسب حذف شده و سرعت اجرای بالاتری دارد.
  • دیوار بلوکی از اتصال بلوک های مجزا به واسطه ملات شکل می گیرد لذا دارای رفتار یکپارچه نمی باشد و جهت تامین پیوستگی دیوار از وال پست (نبشی کشی) استفاده می گردد. ولی دیوار وال اسپید ماهیت پانلی داشته و بصورت یکپارچه از سقف به کف متصل می شود و سازه های فلزی موجود در پانل ها نقش وال پست را ایفا کرده و استقامت دیوار را تأمین می کند.
  • مصالح بلوکی عمدتاً از مواد معدنی مانند گچ ، رس و سیمان و … تشکیل شده اند که بطور ذاتی سنگین بوده و در نتیجه وزن دیوار ساخته شده با این مصالح ، در همه موارد بالاتر از دیوار وال اسپید می باشد. در حالی که مواد وال اسپید ، از مواد فرآوری شده صنعتی (پلی استایرن و گالوانیزه) تشکیل شده که  خواص فیزیکی بهتری را با وزن بسیار سبک ، ارائه می دهد.

خیر ، پلی استایرن استفاده شده در محصولات وال اسپید دارای استاندارد ملی ۸۲۹۹ بوده و از نوع کندسوز و خود اطفاء می باشد ، بطوری که چنانچه در معرض شعله مستقیم قرار بگیرد ، ذوب شده و جمع می شود و به محض قطع منبع شعله ، خاموش شده و فرآیند سوختن متوقف می گردد.