تمــــــــــــاس باما
phone icon

اطلاعات فنی

دیوارهای غیر باربر وال اسپید یکی از انواع سیستم‌های ساخت و ساز خشک (Dry Wall) محسوب می‌شوند كه جهت مصارف گوناگون از جمله تقسيم فضاهای داخلي ساختمان، ديوارهای پيرامونی و ديوارهای جداكننده بين واحدها کاربرد دارند. دیوار پیش ساخته وال اسپید از جنس پلی‌استايرن منبسط شده‌ متخلخل (EPS) با چگالی حداقل ۲۰ کیلوگرم بر متر مکعب ساخته می‌شود كه كل حجم ديوار را دربرگرفته، ایستایی پانل‌ها توسط ورق گالوانيزه سرد نورد شده به ضخامت حداقل ۰/۶ ميليمتر و حداکثر ۰/۸ میلیمتر به شكل پروفیل C پانچ شده تأمین می‌گردد.

این ورق‌ها به صورت یکپارچه با پلی‌استایرن در فواصل ۳۰ یا ۶۰ سانتی‌متر قرار گرفته، قالب‌گیری می‌گردند. عرض همه پانل‌ها به صورت ثابت ۶۳ سانتی‌متر و ابتدا و انتهای آن‌ها به صورت کام و زبانه است که پس از اجرا و جایگذاری کام و زبانه‌ها، عرض قابل رویت ۶۰ سانتی‌متر خواهد بود. 

این نوع از دیوار سبک بر حسب تولید به دو نوع پانل نرمال (N) و پانل ویژه (SP) تقسیم‌بندی می‌شوند که هر کدام ازاین تقسیم‌بندی‌ها خود به دو نوع مونو و دبل گسترده می‌شوند. ساختار دیوارهای وال اسپید شامل قاب‌های فولادی سبک یا به اصطلاح متعلقات نصب پانل وال اسپید (رانر U، نبشی L و استاد C) است که انواع پوشش‌های خشک و مدرن با ضخامت‌های مختلف همچون صفحات گچی (گچ برگ) و صفحات سیمانی (سمنت برد) به وسیله پیچ مخصوص و پوشش‌های تر مانند ملات های گچی و ملات های سیمانی با استفاده از رابیتس‌بندی بر روی آن‌ها نصب می‌گردد. در نهایت به عنوان پوشش نهایی می‌توان از تمام مصالح متعارف از جمله رنگ، کاغذ دیواری، کاشی، سنگ و... در داخل و نمای ساختمان با ضخامت کمتر استفاده کرد.

 

مزایای سیستم‌های ساخت و ساز خشک

کاهش وزن اسکلت

به دلیل کاهش بار مرده سازه‌ای (برای ساختمان‌های کمتر از ۵ طبقه تا ۷٪ و برج‌های ۲۰ طبقه تا ۳۰٪)

مقاوم در برابر زلزله

به دلیل یکپارچگی دیوار، عملکرد مناسب و هماهنگ دیوار با سازه در هنگام زلزله (بدون ریزش آوار)

افزایش سرعت اجرا

که باعث بازگشت سریع سرمایه می‌شود (سهولت جابجایی و نصب آسان)

افزایش فضای مفید معماری

به دلیل کاهش ضخامت تمام شده دیوار پیش ساخته

حذف فریم درب و پنجره

که باعث حذف هزینه‌های مرتبط می‌شود (حذف قوطی و نبشی کشی و جوشکاری‌ها)

حذف وال پست

به دلیل وجود ورق‌های گالوانیزه متعدد در فواصل یکسان

امکان تغییر سیستم پارتیشن بندی

اگر در آینده نیاز به تغییر سیستم پارتیشن‌بندی بود این کار بدون نیاز به تخریب انجام می‌شود

قابلیت اجرای انواع طرح های معماری و دکوراتیو

اجرای دیوار قوس و ...

قابلیت اجرای انواع متریال نازک کاری و پوشش های متداول

پانـــــل وال‌ اسپید

دیوار پیش ساخته وال اسپید، در ارتفاع و ضخامت‌های مختلف، قابل تولید است؛ لذا امکان سفارش پانل بسته به کارایی مد نظر، وجود دارد که علاوه بر کاهش پرت مصالح، امکان انطباق آن با شرایط آب و هوایی مختلف را امکان‌پذیر می‌سازد. امروزه از این نوع از دیوار سبک به طور گسترده در طیف وسیعی از پروژه‌ها در سراسر دنیا استفاده می‌گردد.

آخرین اخبار و مقالات
انا لله و انا الیه راجعون
انا لله و انا الیه راجعون
عرض تسلیت خدمت جناب آقای سید مجید اشرفی سعادت، ریاست محترم هیئت مدیره
بدینوسیله درگذشت پدر گرامی جناب آقای سید مجید اشرفی سعادت، ریاست محترم هیئت مدیره، را خدمت خانواده محترم و کلیه بازماندگان تسلیت عرض می‌‌نماییم.
۳۱ شهریور ۱۳۹۹
بیستمین نمایشگاه تخصصی صنعت ساختمان و صنایع وابسته قائمشهر
بیستمین نمایشگاه تخصصی صنعت ساختمان و صنایع وابسته قائمشهر
حضور وال اسپید در نمایشگاه تخصصی ساختمان و صنایع وابسته
بیستمین نمایشگاه تخصصی صنعت ساختمان و صنایع وابسته در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی استان مازندران، قائمشهر در تاریخ ۸ لغایت ۱۱ مهر ۱۳۹۹ برگزار خواهد شد.
۳۱ شهریور ۱۳۹۹
حضور وال اسپید در بیستمین نمایشگاه صنعت ساختمان تهران
حضور وال اسپید در بیستمین نمایشگاه صنعت ساختمان تهران
برگزاری بیستمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان در تهران-شهریور ۹۹
بیستمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان در تاریخ ۲۰ لغایت ۲۳ شهریور ۹۹ در محل دائمی نمایشگاه‌‌های بین‌المللی تهران برگزار خواهد شد.
۱۶ شهریور ۱۳۹۹
چگونگی نصب سمنت برد
چگونگی نصب سمنت برد
نحوه اجرای سمنت برد بر روی سقف و دیوارها و مزایای آن
نصب سمنت برد بسته به مکان مورد استفاده، به روش‌های متفاوتی قابل انجام است. سمنت برد صفحه سیمانی پیش ساخته‌ با الیاف طبیعی سلولز و سیلیس است و این ویژگی آن را منحصر به فرد نموده تا برای اکثر شرایط اقلیمی دارای ثبات باشد. این مخلوط سیمانی همگن طی یک فرایند پیچیده که ماشین‌ چک نام دارد، تولید می‌شود و پروسه عمل‌آوری آن به دو صورت می‌تواند انجام شود که یک روش آن به صورت هوای خشک است و شیوه دیگر با دستگاه اتوکلاو انجام می‌شود. هر چند روش تولیدی دیگری به نام روش FLOW ON نیز برای تولید آن وجود دارد که نیاز به سرمایه کمتری دارد و همچنین فرایند تولیدی آسان‌تری محسوب می‌شود. 
۲۹ شهریور ۱۳۹۹